“VEF skola” pārtop “Latvijas Basketbola atbalsta partnerībā”

VEF skola
VEF skola | Foto: VEF skola

Ar mērķi paplašināt ieguldījumu basketbola attīstībā Latvijā, orientējoties ne tikai uz augsta līmeņa spēlētāju audzināšanu, profesionālā basketbola skola “” pārtapusi par “Latvijas Basketbola atbalsta partnerību”, aģentūru LETA informē klubs “VEF Rīga”.

Partnerības padomē ievēlēta Sieviešu nacionālajā basketbola asociācijā (WNBA) draftētā valstsvienības spēlētāja Kitija Laksa, klubu Maskavas apgabala “Himki” pārstāvošais nacionālās izlases spēlētājs Jānis Timma un bijušais valstsvienības spēlētājs, tagad “VEF Rīga” prezidents Gatis Jahovičs.

Par padomes priekšsēdētāju iecelts Timma, bet par valdes locekli – Mārtiņš Lauva.

Biedra statusā “Latvijas Basketbola atbalsta partnerībā” darbu turpina līdzšinējie “VEF skolas” valdes locekļi Ivars Bērziņš un Lauva, līdz ar viņiem arī tādi basketbola profesionāļi kā WNBA čempione Anete Jēkabsone-Žogota, “TTT Rīga” ģenerāldirektors Artūrs Štālbergs un basketbolists Mārtiņš Laksa, kā arī septiņkārtēja Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga”.

Partnerības valdes loceklis Lauva stāsta, ka ar “VEF skolas” un basketbola kluba “VEF Rīga” dibinātāju aktīvu līdzdalību par šo ideju tika domāts jau labu laiku, bet izšķirošais bija Covid-19 pandēmijas radītais apdraudējums profesionālajam sportam un sportistiem.

“”Latvijas Basketbola atbalsta partnerība” ir pulcējusi augstākā līmeņa Latvijas basketbola profesionāļus, kas ar savu pieredzi, zināšanām, kontaktiem un arī finansējumu vēlas atbalstīt basketbolu,” uzsver Lauva.

“Latvijas Basketbola atbalsta partnerības” nākotnes mērķi ir attīstīt un finansiāli atbalstīt Latvijas basketbola jauniešu un pieaugušo nacionālās izlases, klubu basketbolu un ielu basketbola kultūru Latvijā, kā arī sadarboties ar citu valstu basketbola klubiem un starptautiskajām basketbola organizācijām.

2012.gadā dibinātās “VEF skolas” audzēkņi regulāri ir starp vadošajiem spēlētājiem dažāda vecuma Latvijas jauniešu izlasēs, izcīnīts U-19 Latvijas čempiona tituls, pārstāvēta Latvija jauniešu Eirolīgā. Vairāki “VEF skolas” audzēkņi ir ieguvuši stipendijas ASV un Latvijā, citi jau ir nonākuši augsta līmeņa komandās gan Eiropā, gan ASV.

Tāpat “VEF skola” ir bijusi tramplīns ne tikai spēlētājiem, bet arī treneru izaugsmei – piemēram, Raimonds Feldmanis kā pirmais Latvijas treneris ar “VEF” skola atbalstu divas vasaras strādāja vasaras līgā trenera statusā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par