VEF tiešā konkurente “Astana” pārspēj spēcīgo “Khimki” un paceļas uz septīto vietu

11/03/2018 13:14

VTB Vienotajā līgā šodien svarīgu uzvaru izcīnīja Kazahstānas vienība “Astana”, kas savā laukumā ar rezultātu 84:79 pārspēja Eirolīgas klubu Maskavas apgabala “Khimki”. Panākums ļauj astaniešiem turnīra kopvērtējumā ar sešām uzvarām 16 mačos pakāpties jau uz septīto pozīciju, kamēr “Khimki” atkrituši uz sesto.

Tāpat kā Nikolaja Mazura vadītā Permas “Parma”, arī “Astana” ir “Rīgas VEF” tiešā konkurente cīņā par iekļūšanu VTB līgas “play-off”. Rīdzinieki nākamo maču aizvadīs rītvakar, plkst.19:30 savā laukumā uzņemot čempioni Maskavas CSKA.

Šodienas spēlē Himku komandai palīdzēt nevarēja visas līgas rezultatīvākais (caurmērā 22,5 punkti mačā) spēlētājs Aleksejs Šveds un rezultatīvā Krievijas izlases aizsarga trūkums bija jūtams jau cīņas ievadā. “Astana” jau pirmo ceturksni noslēdza ar 13 punktu handikapu (29:16), bet puslaiku noslēdza +8 (46:38).

Trešajā ceturksnī mājinieku pārsvars pat sasniedza 21 punkta atzīmi, un pirms noslēdzošās ceturtdaļas notikumi laukumā liecināja, ka “Astana” panākums nav apdraudēts (72:54). Tomēr “Khimki” izdevās atgriezt atpakaļ intrigu, pakāpeniski sadeldējot deficītu. Pusminūti pirms finālsvilpes Čārlzs Dženkinss ar 2+1 gājienu panāca vairs tikai -3 (79:82), taču galotnē no soda līnijas roka nenodrebēja “Astana” amerikāņu leģionāram Malkolmam Grantam, kurš uzstādīja gala rezultātu 84:79.

Laukuma saimniekiem rezultatīvākie ar 16 punktiem bija jau pieminētais Grants un Aiks Judano, bet vismaz desmit punktus guva arī citi leģionāri – Leonidas Kaselakiss (15 punkti), Entonijs Klemonss (14) un Lerijs Gordons (10). Viesu rindās 17 punkti Jegoram Vjaļcevam, savukārt 15 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Malkolms Tomass.