Vegasa iesoļo nākamajā kārtā, Ovečkins ar diviem vārtiem pagarina sezonu (VIDEO)

19/08/2020 09:47
Vašingtonas Capitals

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pirmajā kārtā norisinājās četri mači. Par pirmo komandu, kura garantēja sev iekļūšanu nākamajā kārtā, kļuva Vegasas “Golden Knights”, savukārt Vašingtonas “Capitals” spēja tikt pie pirmā panākuma sērijā pret Ņujorkas “Islanders”.

2018. gada Stenlija kausa čempione nonāca visai sarežģītā situācijā, jo pirms aizvadītās nakts “Capitals” atradās iedzinējos pret “Islanders” ar 0-3. Zaudējums nozīmētu sezonas beigās un šķita, ka tā arī notiks. Pirmajā trešdaļā Ņujorkas komanda iemeta divus vārtus un “Capitals” nonāca bezdibeņa malā.

Otrajā periodā Vašingtonai izdevās panākt izlīdzinājumu, ar vārtu guvumiem izceļoties Jevgēņijam Kuzņecovam un kapteinim Aleksandram Ovečkinam. Savukārt izšķirošās trešdaļas sākumā Ovečkins pielika punktu, aizskrejot pretuzbrukumā un ar spēcīgu metienu iemetot ripu “Islanders” vārtos – 3:2. Rezultāts sērijā ir 3-1 par labu Ņujorkas klubam.

“Golden Knights” svinēja ceturto uzvaru sērijā pret Čikāgas “Blackhawks” – 4:3. Pirmajā trešdaļā Čikāga iemeta divus vārtus, bet 31 sekundi pirms pārtraukuma “Golden Knights” panāca 1:2. 57 sekundes pēc otrā perioda sākuma rezultāts bija jau 2:2. Četras minūtes vēlāk “Blackhawks” vēl vienu reizi izvirzījās vadībā, bet arī tad ātri sekoja pretinieku atbilde.

Uzvaras vārtus trešā perioda otrajā minūtē iemeta Alekss Taks, “Golden Knights” svinot uzvaru visā sērijā ar 4-1.

Viena panākuma attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā nonāca arī Filadelfijas “Flyers”, pārspējot Monreālas “Canadiens” ar 2:0. Ar vārtu guvumiem atzīmējušies Maikls Rafls un Filips Maierss, savukārt Filadelfijas vārtsargs Kārters Harts atvairīja visus 29 metienus. “Canadiens” jau otrajā mačā pēc kārtas nespēja iemest ripu pretinieku vārtos.

Tikmēr Dalasas “Stars” svinēja uzvaru pār Kalgari “Flames” ar 2:1 un ir vadībā sērijā ar 3-2. Arī šajā cīņā uzvarētāja noskaidrošana tika atlikta līdz trešajai trešdaļai, kad mača 42. minūtē precīzs bija Dalasas aizsargs Džons Klinbergs.