Vegasa nonāk uzvaras attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā, “Coyotes” pieveic “Avalanche”

16/08/2020 08:44
Marks Andrē Flerī un Alekss Debrinkets

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) tika aizvadīti vairāki “play-off” pirmās kārtas mači. Vienā no tiem 2017./2018.gada sezonas Stenlija kausa izcīņas fināliste Vegasas “Golden Knights” ar rezultātu 2:1 pārspēja Čikāgas “Blackhawks”, nonākot vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas nākamajā izslēgšanas spēļu kārtā. Rezultāts sērijā ir 3-0 par labu Vegasas vienībai.

Spēles rezultāts tika atklāts jau pirmās trešdaļas sākumā, kad mača piektajā minūtē vārtus guva “Golden Knights” uzbrucējs Viljams Karlsons. Otrajā periodā Vegasa savu pārsvaru dubultoja, vienības otros vārtus gūstot Patrikam Braunam, rezultātam uz tablo pirms noslēdzošās trešdaļas rādot 2:0 “Golden Knights” labā.

Trešā perioda septītajā minūtē rezultāta starpbību samazināja “Blackhawks” aizsatgs Olli Metē, taču ar vieniem gūtiem vārtiem neptieka, lai izglābtos no zaudējuma mačā 1:2.

Līdz ar to, ņemot vērā “Round robin” kārtu, kurā “Golden Knights” izcīnīja trīs no trim iespējamajām uzvarām, Vegasa ir uzvarējusi katrā no pirmajām sešām Stenlija kausa izslēgšanas spēlēm. Šis ir ceturtais šāds gadījums pēdējo 20 gadu laikā. Iepriekš ko tādu spēja paveikt vien Anaheimas “Ducks” 2003. un 2015.gadā un Pitsburgas “Penguins” 2008. gadā.

Tāpat šīs nakts mačā 35 gadus vecais Vegasas kanādiešu vārtsargs Marks Andrē Flerī atvairīja 26 no 27 pretinieku metieniem un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni. Uzvara pār “Blackhawks” ripu ķērājam kļuva par 80 uzvaru NHL izslēgšanas spēlēs savā karjerā, kļūstot vien par septīto šādu vārtsargu līgas pastāvēšanas vēsturē.

Citā mačā Arizonas “Coyotes” ar rezultātu 4:2 svinēja uzvaru pār Kolorādo “Avalanche”, samazinot rezultāta starpību sērijā līdz 1-2.

Spēles rezultātu mača septītajā minūtē atklāja “Coyotes” uzbrucējs Deraks Stepans, periodam noslēdzoties ar minimālu Arizonas komandas vienu vārtu pārsvaru. Spēles otrajā trešdaļā “Avalanche” rezultātu spēja izlīdzināt, vārtus gūstot Andrē Burakovskim, taču prieki nebija ilgi, jo vien sešas minūtes vēlāk Arizonu vadībā atkal izvirzīja Breds Ričardsons. Otrais periods noslēdzās ar rezultātu 2:1 “Coyotes” labā.

Spēles galotne bija spraiga, jo minūtes un 15 sekundžu laikā pašā perioda izskaņā abu komandu izpildījumā tika gūti trīs vārti. Mača 59.minūtē 3:1 panāca Teilors Hols, bet nieka 23 sekundes vēlāk Kolorādo rezultāta starpību prata samazināt, ripu pretinieku vārtos raidot uzbrucējam Miko Rantanenam. Tas tomēr neglāba “Avalanche” no zaudējuma sērijas trešajā spēlē, jo piecas sekundes pirms spēles beigu signāla punktu mačam pielika Arizonas uzbrucējs Losons Krūzs, kurš raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos.