Veiktas būtiskas izmaiņas Deivisa kausa turnīra izspēles sistēmā

Foto: Alabama News Center

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) ceturtdien piekrita veikt būtiskas izmaiņas prestižā Deivisa kausa izspēles kārtībā.

Federācijas konferencē Orlando ceturtdien tika nolemts, ka turpmāk Deivisa kausa turnīrā, kur sacenšas vīriešu tenisa izlases, gada beigās tiks rīkots finālturnīrs ar 18 vienību dalību. Izmaiņas stāsies spēkā jau ar nākamo sezonu.

Jaunais formāts paredz, ka nedēļu ilgajā finālturnīrā 18 izlases būs sadalītas sešās grupās pa trim komandām katrā, kur katras apakšgrupas uzvarētāja un divas labāko otro vietu ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Divcīņas sastāvēs no divām vienspēlēm un vienas dubultspēles, tādējādi vairs nebūs dueļi, kur vienai komandai jātiek pie trim uzvarām.

Jaunā Deivisa kausa izcīņa sāksies februārī ar kvalifikāciju, kur 24 komandas sadalīs 12 ceļazīmes uz finālu. Savukārt vēl četras ceļazīmes garantētas iepriekšējā gada Deivisa kausa pusfinālistiem, kā arī vēl tiks piešķirti divi īpašie ielūgumi jeb “wild card”.

Vairākas nacionālās federācijas gan bija pret 118 gadus vecā Deivisa kausa formāta maiņu, tomēr kopumā par izmaiņām balsoja 71,4%. Līdz ar to jaunā izspēles kārtība tika apstiprināta, jo tam bija nepieciešams savākt divas trešdaļas balsu.

Runas par Deivisa kausa formāta maiņu kļuva aktuālas pēc tam, kad Spānijas futbola vienības “Barcelona” zvaigznei Žerāram Pikē piederošais investīciju uzņēmums “Kosmos” noslēdza 25 gadu sadarbības līgumu ar Deivisa kausa sacensībām vīriešu tenisā, plānojot kopumā šī turnīra attīstībā ieguldīt trīs miljardus dolāru (2,6 miljardus eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par