Vējonis: Ticu, ka varam iekļūt PK finālturnīrā un tajā veiksmīgi cīnīties

22/02/2021 22:52

Latvijas basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis ir pārliecināts, ka Latvijas izlase var iekļūt 2023. gada Pasaules kausa finālturnīrā un tajā veiksmīgi cīnīties, viņš atklāja vēlā pirmdienas vakarā notikušajā preses konferencē.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase katastrofāli noslēdza 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, sešās spēlēt ciešot piecus zaudējumus un ieņemot pēdējo vietu H apakšgrupā. Šāds sniegums neļāva mūsējiem iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā, turklāt tas kļuva zināms jau pēc zaudējuma priekšpēdējā mačā pret Bulgāriju (65:66). Šodienas duelī pret Grieķiju (94:97) vairs nekas neizšķīrās.

“Jāsaka, ka Latvijas basketbola izlases pēdējais gads bija pietiekami sarežģīts, jo apstākļi, kādos bija jāorganizē komandas un treneru darbs nebija vienkāršs,” atzina Vējonis. “Neskatoties uz to, ka komanda savus uzdevumus neizpildīja, gribu teikt paldies trenerim, kas šajos sarežģītajos apstākļos spēja vadīt izlasi. Spēlētāji ar labākajiem nodomiem pārstāvēja Latviju šajās spēlēs. Paldies, ka viņi atrada iespēju un ka viņiem bija vēlme spēlēt. Kopumā starts EČ kvalifikācijā nav apmierinošs un, protams, ne es, ne basketbola sabiedrība nav apmierināta ar rezultātu, tādēļ jātiek skaidrībā, kāds ir iemesls šim rezultātam. Runāšu tuvākajās dienās ar tiem, kas iesaistīti izlases darbā, lai mēģinātu saprast, kur ir tā problēma, kāpēc rezultāts nav apmierinošs. Ja tas ir saistīts ar basketbola sistēmas darbībām, mēs turpināsim darbu pie tās uzlabošanas un trūkumu novēršanas, kur mēs vērtēsim komandas rezultātus un treneru darbu un lemsim, ko darīt tālāk.”

Pēc pēdējā mača no galvenā trenera amata atkāpās Roberts Štelmahers. “Izlasei ir svarīgi atrast galveno treneri Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkstēm, kur mums būs jāpierāda, ka esam cienīgi spēlēt kvalifikācijā. Trenerim mērķis būs sasniegt labus rezultātus, lai piedalītos Pasaules kausā. Mums labi jānostartē priekšsacīkstēs, tad jāiekļūst kvalifikācijā un esmu pārliecināts, ka varam godam nokļūt PK finālturnīrā, lai veiksmīgi cīnītos. Mums ir labs potenciāls vairākos līmeņos un paaudze, kas var godam pārstāvēt Latviju,” noslēdza Vējonis.

Nākamais pārbaudījums Latvijas izlasei būs PK kvalifikācijas priekšsacīkstes, kurās tiks noskaidrotas komandas, kuras piedalīsies kvalifikācijā. Ja Latvija sasniegs šo etapu, sāksies cīņa par Pasaules kausa finālturnīru, kas 2023. gadā risināsies Filipīnās, Japānā un Indonēzijā.

Tikmēr LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss uzsvēra, ka galvenā trenera meklējumos tiks izskatīts ārzemju speciālista variants, ja viņš būs spējīgāks treneris nekā vietējais. “Ja mums ir grūti uz izlasi sapulcēt Eirolīgas spēlētājus, domāju, ka arī nolīgt treneri no šīs līgas būtu sarežģīti. Varbūt izskatīsim arī Andreja Lēmaņa kandidatūru [latviešu izcelsmes Austrālijas speciālists] un, iespējams, aicināsim viņu uz Latviju dalīties ar Austrālijas basketbola pieredzi.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…