Vekšam PČ “pump – track” BMX sacensībās sestā vieta

18/10/2021 14:33
Kristaps Vekša

Svētdien Portugāles pilsētā Lisabonā aizvadītas pasaules čempionāta sacensības riteņbraukšanā aizraujošajā “Pump – track” disciplīnā. Vīru elitē augsto sesto vietu izcīnīja Kristaps Vekša, kamēr dāmu konkurencē Vinetai Pētersonei 11. pozīcija, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Svētdien 67 riteņbraucēji no visas pasaules pulcējās Lisabonā, kur norisinājās ilgi gaidītais pasaules čempionāts riteņbraukšanā aizraujošajā un ļoti skatāmajā “Pump – track” disciplīnā. Sacensības norisinājās izslēgšanas veidā pa nepilnu 300 metru garo trasi. No Latvijas sportistiem pasaules čempionāta finālsacensībām kvalificējās Pētersone un Vekša. Abi mūsu sportisti Lisabonā nokļuva pēc lieliska snieguma kvalifikācijas sacensībās.

Vīru konkurencē Vekša cīnījās lieliski. Vācijā dzīvojošais latvietis izcīnīja ļoti augsto sesto vietu 33 vīru konkurencē. Kristapa laiks labākajā braucienā – 27,850 sekundes. To viņš sasniedza ceturtdaļfinālā. Lielajā finālā uzvaru svinēja francūzis Edijs Klerts (26,92 sekundes). Otrā vieta vācietim Filipam Šūbam, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Tibaluts Diponts (Francija).

Dāmu konkurencē startēja 34 dalībnieces. Mūsu Pētersone ļoti spraigajās un blīviem rezultātiem bagātajās sacensībās ieņēma 11. vietu. Interesanti, ka kvalifikācijā Vineta sasniedza labāko laiku (29,084). Līdz fināla fāzei gan trenera Ģirta Kātiņa audzēkne neaizkļuva. Uzvarēja beļģiete Alko Gomersa (finālā – 29,755 sekundes). Otrā vieta ASV sportistei Peitonei Rindeourai. Bronzu savā īpašumā ieguva Šveices riteņbraucēja Krista von Nīderhausnere.