Vēl nav zināms, kā mājās dosies ar Covid-19 saslimušie pludmales volejbolisti

Kaspars Timermanis
Kaspars Timermanis | Foto: Zane Bitere/LETA

Četri Eiropas čempionāta pludmales volejbolā spēlētāji, kuriem pēc ierašanās Latvijā konstatēta saslimšana ar Covid-19, ir izolēti, bet par labāko risinājumu viņu transportēšanai mājup vēl tiek spriests, ceturtdien sarunā ar aģentūru LETA teica turnīra direktors un Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis.

Četriem atlētiem no Austrijas, Ukrainas un Krievijas tika konstatēti pozitīvi Covid-19 testi.

Visiem sportistiem bija jāierodas Latvijā ar negatīvu testu, kas nav vecāks par 72 stundām. Uzreiz pēc ielidošanas Rīgas lidostā visi sportisti tika testēti atkārtoti. Pozitīva testa gadījumā sportisti tika nekavējoties izolēti, un tests uzreiz tika atkārtots. Atkārtota testēšana tiek veikta pēc Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Medicīnas delegāta ārsta Manfrēda Holcgrēfes norādījumiem, lai pārliecinātos par to, vai nav iespējama kāda kļūda. Visu dalībnieku atkārtota testēšana notiek arī saskaņā ar Latvijas Ministru kabineta noteikumiem.

“Visiem inficētajiem atkārtoti veicam analīzes, bet Austrijas pārstāvis nodeva arī asins analīzes, lai secinātu, vai asinīs ir antivielas,” par stāvokli Covid-19 “frontē” Eiropas čempionātā sacīja turnīra direktors Timermanis.

Viņš piebilda, ka visi sacensībām akreditētie – sportisti, treneri, ārsti, fizioterapeiti – ir tikuši pārbaudīti, un visiem pārējiem, atskaitot četrus saslimušos, analīžu rezultāti bijuši Covid-19 negatīvi.

“Visi saslimušie ir izolēti, un viņi neatrodas viesnīcā kopā ar pārējiem sportistiem. Abi Ukrainas volejbolisti un austrietis atrodas vasarnīcas tipa hostelī, kur viņi var iziet arī uz balkona ieelpot svaigu gaisu, taču ārā no mītnes vietas viņi neiet un tiek nodrošināti ar pārtiku,” procesu skaidroja turnīra direktors. “Savukārt Krievijas sportists atrodas citur, un rūpes par viņu jau uzņēmušās atbildīgās Krievijas amatpersonas. Abas pārējās federācijas vēl domā, kā risinās šo jautājumu.”

Par procesu iespējamo saslimušo izbraukšanai no valsts Timermanis sacīja, ka šajā jautājumā pareizais risinājums vēl tiek meklēts. Viņš minēja, ka Austrijas pludmales volejbolista pārinieks pēc diviem negatīviem Covid-19 testu rezultātiem jau ir devies mājup.

No piektdienas līdz svētdienai visiem sacensību dalībniekiem vēlreiz tiks veikti Covid-19 testi, lai pārliecinātos par drošu sacensību norisi un izpildītu starptautisko volejbola institūciju un Latvijas valsts izstrādātos noteikumus cīņā ar Covid-19.

Jau ziņots, ka sieviešu turnīrā viss norisinās saskaņā ar turnīra plānu, un Covid-19 gadījumi nav konstatēti.

Ņemot vērā, ka no turnīra dalībnieku pulka pēdējā brīdi tika svītroti četri dueti, pie iespējas spēlēt Jūrmalas smiltīs tika vēl divi Latvijas pāri – Matīss Gabdulļins/Artūrs Rinkevičs, kā arī Mārcis Jirgensons/Rinalds Aišpurs.

Pirmajam no duetiem trešdien bija paredzēta spēle ar Eiropas eksčempioniem spāņiem Pablo Ereru un Adrianu Gaviru, taču latvieši šajā spēlē nepiedalījās, jo tikai iepriekšējās dienas vakarā Gabdulļinam tika veikts Covid-19 tests un rezultāti līdz mačam vēl nebija sagaidīti.

Šogad grupu turnīrā katra komanda aizvada tikai divas spēles. Pirmās spēles uzvarētāji noskaidro uzvarētāju grupā, kas uzreiz iekļūst izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, bet zaudētāji – “lieko” komandu sacensību turpinājumā.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 15 valstīm un sieviešu pārus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Sieviešu turnīrā par galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas šveicietes – Tanja Hīberli/Nina Bečarta un Joana Heidriha/Anuka Veržē-Deprē, olimpiskā čempione vāciete Laura Ludviga, kas spēlē pārī ar Margaretu Kozuhu, un nīderlandietes Sanne Kaizere un Madeleina Mepelinka un čehietes Marketa Slukova/Barbora Hermanova. Pašreizējās čempiones ir Graudiņa ar Kravčenoku.

Vīriešu konkurencē titulu aizstāv Maskavā uzvarējušie pasaules ranga līderi no Norvēģijas Annešs Mūls un Kristians Sērums. Uzvarēt grib pasaules čempioni no Krievijas Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis, pasaules vicečempioni no Vācijas Jūliuss Tole un Klemenss Viklers, pasaules eksčempioni – nīderlandiešu duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens, olimpiskie vicečempioni no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai un spāņu veterāni Eiropas eksčempioni Pablo Erera/Adrians Gavira, kā arī citi spēcīgi ārvalstu dueti.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnās arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet toreiz pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par