Vēl viens IIHF liels sponsors draud ar aiziešanu, ja PČ notiks Baltkrievijā

16/01/2021 14:06

Čehijas autoražotājs “Škoda” paziņojis par gatavību pārtraukt gandrīz 30 gadu sadarbību ar Starptautisko hokeja federāciju (IIHF), ja daļa no 2021. gada pasaules čempionāta spēlēm notiks Baltkrievijā.

“Mēs bijām lepni atbalstīt IIHF rīkoto pasaules čempionātu 28 gadu garumā. Taču mēs cienām arī cilvēku tiesības. Tādēļ “Škoda” atteiksies no pasākuma sponsorēšanas, ja Baltkrievija tiks apstiprināta kā viena no turnīra rīkotājām,” teikts kompānijas paziņojumā.

Iepriekš ar līdzīgu paziņojumu klajā nāca vēl viens pasaules čempionāta sponsors – kosmētikas ražošanas milzis “Nivea”.

”Nivea Men” iestājas par cieņu, kopību un iebilst pret visa veida diskrimināciju un vardarbību,” rakstīts vācu uzņēmuma “Instagram” vietnē. “Esam nolēmuši, ka “Nivea Men” nesponsorēs 2021.gada pasaules hokeja čempionātu, ja tiks apstiprināts, ka tas tiks organizēts Baltkrievijā. Mēs jau informējām Starptautisko Hokeja federāciju (IIHF) par savu lēmumu un turpināsim cītīgi sekot līdzi pašreizējām sarunām,” savu rīcību skaidro uzņēmums.

Jau ziņots, ka IIHF prezidents Renē Fāzels saskarās ar milzīgu kritiku pēc tam, kad viņš janvāra sākumā aizvadīja draudzīgu tikšanos ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Jāatzīmē, ka organizācija pat bija spiesta atslēgt komentārus pie publikācijām sociālajos tīklos par šo vizīti.

Sākotnēji Fāzels apsolīja, ka galējais lēmums par 2021. gada PČ, kuram jānotiek Rīgā un Minskā, tiks pieņemts 11. janvārī, tomēr vēlāk šis datums tika mainīts uz mēneša beigām.

Pats IIHF prezidents par savu tikšanos ar Lukašenko teica, ka Minskā viņš spēlējās ar uguni un nedaudz apdedzinājās. Pēdējo dienu laikā Fāzela retorika kļūst arvien kritiskāka – ja agrāk viņš bija pārliecināts par iespēju rīkot turnīra daļu arī Minskā, tad tagad viņš pieļauj iespēju, ka Baltkrievijai varētu atņemt PČ.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…