Vēl viens krievu sportists tiek turēts aizdomās par dopinga lietošanu

Andrejs Siļnovs, sportazinas.com
Andrejs Siļnovs | Foto: dolgoprud.org

2008. gada Pekinas olimpisko spēļu čempions augstlēkšanā atklājis, ka pret viņu tiek veikta izmeklēšana saistībā ar aizliegto vielu lietošanu. Runa ir par 2013. gada dopinga testu, sportists apliecināja aģentūrai TASS.

„Saņēmu paziņojumu, ka notiek izmeklēšana. Šobrīd lasu visus dokumentus, bet neko nedrīkstu komentēt, jo lieta ir konfidenciāla”, saka Siļnovs. Šobrīd 34 gadus vecais sportists ir Krievijas vieglatlētikas federācijas viceprezidents, bet jau rītdien viņš var zaudēt savu amatu.

Šī ir otrā reize mēneša laikā, kad krievu sportists tiek turēts aizdomas par aizliegto vielu izmantošanu. Jūnija sākumā kļuva zināms, ka tiek izmeklēta 2018. gadā pasaules čempiona augstlēkšanā telpās Daņiila Lisenko lieta. Pirms gada krievu sportistam tika piešķirta diskvalifikācija par vairāku dopinga testu izlaišanu. Vēlāk pats Lisenko uzrādījis dokumentus par slimību, kas nav ļāvusi viņam piedalīties šajos testos.

Atsaucoties uz nenosauktiem avotiem, Lielbritānijas medijs „The Sunday Times” publicējis informāciju par to, ka dokumenti bija viltoti sadarbībā ar Krievijas vieglatlētikas federācijas (KVF) pārstāvjiem, jo neeksistē nedz tajās pieminētie ārsti, nedz slimnīca, bet iestādes adresē atrodas tukšs laukums.

Pirms četrām dienām Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) paturējusi spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju, tādējādi apdraudot tās sportistu izredzes piedalīties šoruden gaidāmajā pasaules čempionātā, vēsta aģentūra AFP.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par