Vengeram diskvalifikācija un liels naudas sods pēc sarunas ar tiesnesi

05/01/2018 18:11
Arsēns Vengers

Anglijas Premjerlīgas kluba ”Arsenal” ilggadējais galvenais treneris Arsēns Vengers nākamās trīs spēles vēros no tribīnēm, jo Anglijas futbola asociācija viņu sodīja par dusmu izvēršanu pret tiesnesi. Tāpat francūzim būs jāšķiras no 40 tūkstošiem sterliņu mārciņu (45 tūkstoši eiro), vēsta The Mirror.

Vecgada vakarā ”Arsenal” spēlēja pret Vestbromvičas “Albion” līgas mačā. Londonas klubs izvirzījās vadībā 83. minūtē, bet nedaudz vēlāk nopelnīja 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem, ko WBA arī izmantoja (1:1). Vengers par vēlo pendeli nebija apmierināts, ko norādīja arī preses konferencē, sakot: ”[Tiesnesis] redzēja to, ko vēlējās redzēt.”

Gandrīz nedēļu vēlāk nākusi klajā informācija, ka Vengers pēc spēles dusmīgs devās pie galvenā tiesneša Maika Dīna. Tiek apgalvots, ka francūzis tiesnesim veltījis skarbākus vārdus, apšaubot viņa atbilstību darbam. Treneriem ir aizliegts iet uz tiesnešu ģērbtuvēm pirmās 30 minūtes pēc spēles.

Anglijas futbola asociācijas sods ir diezgan pamatīgs, bet vērā tiek ņemti arī pārkāpumi, kas norisinājušies pēdējo 12 mēnešu laikā. To laikā Vengers ir jau saņēmis četru spēļu diskvalifikāciju par tiesnešu pagrūšanu.

Futbola asociācijas oficiālais paziņojums vēstīja: ” ”Arsenal” galvenais treneris atzinis, ka viņa valoda un uzvedība tiesnešu ģerbtuvē pēc spēles ar Vestbromvičas “Albion” svētdien (31/12/2017) bija aizvainojoša, nepareiza un necienīga pret mača arbitru.”