“Ventspils” atkārtoti zaudē un noslēdz Latvijas-Igaunijas līgas sezonu

03/04/2022 19:34
BK

“Ventspils” svētdien cieta zaudējumu arī otrajā “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla sērijas spēlē, tādējādi noslēdzot sezonu apvienotajā čempionātā. Kurzemes klubs viesos ar rezultātu 77:79 (19:19, 18:13, 15:21, 18:17, 7:9) zaudēja Hābnēmes “Viimsi”, kuru pārstāv ilggadējais “Ventspils” spēlētājs Ronalds Zaķis. Nākamnedēļ “Arēnā Rīga” gaidāmajā finālčetrinieka turnīrā pusfinālos tiksies “VEF Rīga” ar “Ogri” un “Viimsi” ar “Parnu Sadam”.

Spēles pēdējā ceturtdaļā ventspilniekiem trīs reizes bija četru punktu pārsvars, tomēr mājinieki atspēlējās un 17 sekundes pirms finālsvilpes Karls Johans Lipss ar diviem soda metieniem panāca 70:70. Noslēdzošajā uzbrukumā Kristapam Medisam neizdevās realizēt sarežģītu metienu un komandas spēli turpināja pagarinājumā. Arī tajā komandas cīnījās plecu pie pleca, bet uzvaru izcīnīja “Viimsi”, pateicoties Raita Rīvo Lānes precīzajam metienam 13 sekundes pirms papildlaika beigām.

“Ventspils” komandā 18 punktus guva Artūrs Ausējs, pa 12 punktiem bija Lerijam Tomasam un Guntim Sīpoliņam, kurš pievienoja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet 11 punktus guva un piecas bumbas pārtvēra Linards Jaunzems. Mājiniekiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Zaķis, kurš arī izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, 17+9 šajos statistikas rādītājos sakrāja Lipss, bet 18 punktus guva Rains Veidemans, kurš arī pārtvēra četras bumbas. Četrus viesu metienus bloķēja Tāvi Jurkatamms. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē uzvaru izcīnīja “Viimsi” basketbolisti, pārspējot ventspilniekus ar rezultātu 70:63.

“Ventspils” pēc trim uzvarām pār turnīra tabulas lejasgala komandām pamatturnīru noslēdza ar diviem zaudējumiem izbraukumā – 63:83 pret Nikolaja Mazura trenēto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” un 90:102 pret Tallinas “TalTech”/”Optibet”. Arī Igaunijas vienībai čempionāta sākums bija labāks par nobeigumu. Pēdējās trīs spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, pārtrūkstot četru uzvaru sērijai. Viesos ar 60:94 tika zaudēts “VEF Rīga” un cīņā par piekto vietu turnīra tabulā ar 77:100 – “Ogrei”, bet pēdējā mačā savā laukumā ar 82:83 nācās piekāpties “Parnu Sadam”.

Ventspilnieki pamatturnīrā ar 21 uzvaru 26 mačos finišēja trešie, bet “Vimmsi” ar bilanci 16-10 ierindojās sestajā vietā. Abās savstarpējās spēlēs šosezon uzvarējuši ventspilnieki – oktobra sākumā izbraukumā ar 80:67, bet janvāra nogalē savā laukumā ar 100:70. LIBL pamatturnīrā komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Astoņas labākās iekļuva ceturtdaļfinālā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā, kas 9. un 10.aprīlī notiks “Arēnā Rīga”. Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. “VEF Rīga” un “Ventspils” garantējušas vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs “Ogre” pret “Liepāju” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Universitāti”.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.