“Ventspils” basketbolisti izcīna uzvaru Kurzemes derbijā

18/01/2020 19:52

“Ventspils” basketbolisti Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārajā čempionātā divu Kurzemes komandu duelī savā laukumā sagrāva “Liepāju”.

“Ventspils” pārspēja “Liepāju” ar 109:80 (27:26, 37:12, 22:15, 23:27), sagādājot pretiniekiem sesto zaudējumu pēc kārtas.

Uzvarētāju labā 20 punktus guva Kristaps Gludītis, 18 punktus, desmit minūtēs un 20 sekundēs laukumā deviņas atlēkušās bumbas, sešas izprovocētas piezīmes un četras pārtvertas bumbas sakrāja Raiens Luters, 14 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas izprovocētas piezīmes Jānim Bērziņam un 14 punkti arī Mārim Gulbim.

Viesiem Radoslavs Pekovičs guva 21 punktu un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, bet arī septiņreiz kļūdījās, kamēr Niks Jansons un Arnis Ate guva pa 12 punktiem.

Lai arī visa pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, vienīgo reizi vadībā liepājniekus vadībā mača septītajā minūtē ar trīspunktu gājienu izvirzīja Guntis Sīpoliņš.

“Ventspils” ar 13 uzvarām 18 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet “Liepāja” ar četriem panākumiem 19 cīņās ir priekšpēdējā starp 15 komandām.

“Jūrmala”/”Betsafe” savā laukumā ar 93:75 (19:22, 17:18, 28:14, 29:21) pieveica turnīra pastarīti “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, pārtraucot divu zaudētu spēļu sēriju.

Uģis Pinete uzvarētāju labā guva 23 punktus un piecreiz rezultatīvi piespēlēja, Ervīns Jonāts sakrāja 15 punktus. Viesiem ar 16 punktiem par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ričards Daniels Vanags, desmit punktus guva Emīls Krūmiņš, sešus – Rodrigo Būmeisters, bet Elvis Šukteris laukumā nedevās.

Pirmajā puslaikā vadībā vairāk bija viesi, Jūrmalas basketbolistiem izšķirošo pārsvaru panākot vien trešajā ceturtdaļā.

Jūrmalas komanda ar desmit uzvarām 17 mačos ir sestā, bet Valgas-Valkas vienība ar vienu panākumu 18 dueļos ir pēdējā starp 15 komandām.

Vēl vienā mačā Tallinā Viktora Iļjina pārstāvētais Raplas “Avis Utilitas” ar 98:90 (20:24, 22:18, 33:24, 23:24) apspēlēja “TalTech”.

Iļjins viesu komandas rindās 11 minūtēs un 46 sekundēs laukumā guva sešus punktus, realizējot trīs no pieciem divpunktu metieniem.

Raplas komanda ar 11 uzvarām 18 spēlēs saglabāja piekto vietu turnīra tabulā, bet “TalTech” ar pieciem panākumiem ieņem 13.vietu.

Tikmēr Latvijas čempione “VEF Rīga” mājās ar 76:70 (13:28, 25:12, 22:15, 16:15) uzvarēja Igaunijas vicečempioni Tallinas “Kalev”/TLU.

Mājiniekiem Roberts Stumbris sakrāja 18 punktus, Artūrs Kurucs – 13 punktus un Kristijans Krajina – 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Viesiem Mareks Jurevičus 30 minūtēs un sešās sekundēs guva divus punktus, grozā metot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet garām raidot visus četrus trīspunktu metienus. Viņa kontā arī piecas rezultatīvas piespēles un četras atlēkušās bumbas, bet rezultatīvākais Tallinas kluba rindās ar 19 punktiem bija Karls Johans Lips, 15 punktus gūstot Ronaldam Makgī, “double-double” Ranam Andrem Pehkam – 13 punkti un 11 atlēkušās bumbas, bet 12 punkti un pa septiņām atlēkušajām bumbām un izprovocētām piezīmēm Maiklam Bjūkenenam.

Pirmo reizi vadībā šajā mačā mājinieki izvirzījās vien 25.minūtē pēc Stumbra trīspunktu metiena – 51:48.

“VEF Rīga” ar 17 uzvarām 18 spēlēs ieņem otro vietu, bet tallinieši ar sešiem panākumiem 17 cīņās ir desmitie.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.