“Ventspils” basketbolisti viesos uzvar “Latvijas Universitāti”

07/11/2020 21:34
BK

“Ventspils” “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgas (LIBL) čempionātā viesos pārspēja “Latvijas Universitāti”.

Līgas pastarīte “Latvijas Universitāte” (LU) sparīgi cīnījās ar “Ventspili”, piekāpjoties ar 69:78 (14:20, 25:23, 17:19, 13:16).

Mājinieki bija vadībā vien spēles sākumā un uz īsu brīdi trešajā ceturtdaļā, taču atlikušajā laikā pārsvarā viesu pārsvars bija desmit punktu robežās.

Mājiniekiem 15 punkti Reinim Avotiņam, 13 – Anrijam Miškam, 11 – Albertam Putānam, bet vienas atlēkušās bumbas līdz “double-double” pietrūka Kārlim Zundam – desmit punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

Viesiem ar 21 punktu rezultatīvākais bija Kemerons Randlss. 14 punkti Edgaram Lasenbergam, 12 punkti un sešas atlēkušās bumbas Kristoferam Kofijam, bet Andrejs Šeļakovs astoņiem punktiem pievienoja 11 atlēkušās bumbas.

“Ventspils” ar sešām uzvarām septiņās spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu aiz “VEF Rīga” komandas, kamēr LU zaudējusi visās septiņās spēlē un ir pēdējā 13 vienību vidū.

Arī pirmā apļa spēlē Ventspilī cīņa bija sīva, un nepilnas divas minūtes pirms beigām pretiniekus šķīra tikai viens punkts, “Ventspilij” uzvarot tikai ar sešu punktu pārsvaru (91:85).

Ventspilniekiem arī šajā spēlē nevarēja palīdzēt oktobra cīņu rezultatīvākais spēlētājs Māris Gulbis (vidēji spēlē 29,4 punkti un 6,4 atlēkušās bumbas).

Citā mačā Raplas “Avis Utilitas” savā laukumā piekāpās Rakveres “Tarvas” ar 76:84 (21:28, 18:24, 23:12, 14:20).

Mājinieku rindās 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Robertam Freimanim, bet viesu rindās Kristaps Gludītis guva deviņus punktus.

Raplas komanda ar pieciem panākumiem astoņās cīņās ieņem piekto vietu, bet Rakveres klubs ar diviem panākumiem sešos mačos ir astotajā vietā.

No 3.oktobra līdz 5.decembrim paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā. Tikmēr savu miniturnīru izspēlē arī septiņas Igaunijas komandas.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Roberta Štelmahera vadītajai “Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.