“Ventspils” cieš zaudējumu svarīgā Čempionu līgas spēlē

19/12/2017 20:55
BK

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas devītās kārtas spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 69:84 (17:11, 14:26, 16:17, 22:30) piekāpās Lietuvas klubam Klaipēdas “Neptūnas”, kam zaudēja arī pirmā apļa savstarpējā mačā.

“Ventspils” rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Ingus Jakovičs, 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas bija amerikānim Bleikam Hamiltonam, 12 punktus guva Aigars Šķēle, bet desmit punktus pievienoja Juļus Juciks, kura jaunākais brālis Mats spēlēja pretinieku rindās.

Tikmēr pēdējā laikā finansiālu problēmu skartās “Neptūnas” rindās ar 19 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās “Ventspils” iepriekšējās sezonas lietuviešu leģionārs Edgars Žeļonis, kamēr pa 15 punktiem sameta Renalds Seibutis un kolumbietis Huans Palasioss.

Mača pirmajā minūtē “trejaci” iemeta Hamiltons, uz ko pretinieku rindās ar diviem punktiem atbildēja Žeļonis. Nākamo pāris minūšu laikā sekoja septiņi bezatbildes punkti mājinieku izpildījumā, kas “Ventspilij” ļāva panākt 10:2. Turpinājumā “Neptūnas” sadeldēja mājinieku pārsvaru un pietuvojās līdz mīnus trim punktiem (9:12), bet ceturtdaļas nogalē veiksmīgāki bija kurzemnieki, kuri spēles pirmo nogriezni uzvarēja ar 17:11.

Otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieku pārsvars sasniedza deviņus punktus (20:11), taču arī šoreiz tas tika sadeldēts. Trīsarpus minūtes pirms puslaika beigām Seibutis ar tālmetienu pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā viesus (28:26), bet pāris minūtes vēlāk viņš ar vēl vienu “trejaci” panāca 33:28 Klaipēdas komandas labā. Hamiltons ar trīspunktu gājienu pretinieku pārsvaru samazināja līdz diviem punktiem (31:33), taču puslaika nogalē viesiem izdevās nedaudz atrauties, “Ventspilij” pārtraukumā ejot ar sešu punktu deficītu (31:37).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē viesu komandas pārsvars sasniedza desmit punktus, bet nedaudz vēlāk Klaipēdas basketbolisti panāca jau 15 punktu handikapu (54:39). Tiesa, līdz ceturtdaļas beigām, pateicoties Jakoviča sniegumam, mājinieki pietuvojās līdz mīnus septiņiem punktiem (47:54).

Pagalam neveiksmīgas “Ventspilij” bija ceturtās ceturtdaļas pirmās piecas minūtes, kurās tika gūts tikai viens grozs, kamēr pretinieki sameta 14 punktus, līdz ar to komandas šķīra jau 19 punkti – 68:49. Nespēdami atspēlēt iespaidīgo deficītu, “Ventspils” basketbolisti cieta zaudējumu.

Ja “Ventspils” basketbolisti būtu svinējuši uzvaru ar vismaz septiņu punktu pārsvaru, viņi turnīra B apakšgrupas tabulā būtu pakāpušies uz trešo pozīciju, taču zaudējums licis palikt piektajā pozīcijā.

B apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ieņem Vācijas komanda Ludvigsburgas “MHP Riesen”, kurai ar sešām uzvarām astoņās cīņās seko iepriekšējās sezonas čempione Tenerifes “Iberostar” no Spānijas, bet sešus panākumus astoņās cīņās guvusi “Neptūnas”. Tikmēr pa četrām uzvarām ir Francijas čempionei Šalonas pie Sonas “Elan” un “Ventspilij”, kas aizvadījušas astoņas un deviņas cīņas.

Grupas lejasgalā pa diviem panākumiem ir Itālijas klubam Kapo d’Orlando “SikeliArchivi”, Rolanda Freimaņa pārstāvētājai Turcijas komandai “Gaziantep” un Grieķijas vienībai Saloniku PAOK.