“Ventspils” droši apspēlē Štelmahera un Šķēles pārstāvēto “Kalev”/”Cramo”

14/01/2020 21:27

Ventspils” komanda otrdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 95:77 (23:21, 29:16, 27:25, 16:15) pārspēja Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadīto un Aigara Šķēles pārstāvēto “Kalev”/”Cramo”.

Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Jānis Kaufmanis, pa 13 punktiem guva Mārcis Vītols un Timotijs Šortss, bet 12 punkti bija Raienam Luteram. Ar deviņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Linards Jaunzems, bet trīsreiz pretiniekus nobloķēja Klāvs Čavars.

Tikmēr laukuma saimniekiem pārliecinoši labākais bija Kails Vinaless, kurš guva 27 punktus.

Šķēles otrdien nebija komandas pieteikumā.

Kurzemnieki pamatus uzvarai ielika otrajā ceturtdaļā, kurā guva 13 punktus pēc kārtas, deviņus punktus šajā izrāvienā iemetot Kaufmanim. Otrajā puslaikā laukuma saimnieki pietuvojās līdz mīnus septiņiem punktiem, bet cīņas gaitu lauzt nespēja.

Latvijas vienība bija pārāka cīņā zem groziem (39/26 atlēkušās bumbas) un krietni precīzāk realizēja metienus no spēles (68%/47% divpunktu metienos un 40%/23% tālmetienos).

Ventspils komanda šosezon 17 spēlēs svinējusi 12 uzvaras un turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, kamēr “Kalev”/”Cramo” ar 14 panākumiem 17 cīņās ir par vietu augstāk.

“Ventspils” pēdējā spēlē Valgā ar 112:73 sagrāva “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, bet pirms tam cieta trīs zaudējumus pēc kārtas – viesos ar 92:97 pret “Ogri”, savā laukumā ar 85:86 pret “Kalev”/”Cramo” un ar 78:81 FIBA Eiropas kausā savā laukumā pret Ainara Bagatska vadīto “Kyiv” no Ukrainas.

Tikmēr “Kalev”/”Cramo” jauno gadu sāka ar pamatīgu zaudējumu savā laukumā VTB Vienotās līgas spēlē pret “Zielona Gora” no Polijas – 70:92. Turpinājums LIBL bija krietni labāks. Ar 96:61 savā laukumā tika pieveikta “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un pēdējā cīņā viesos ar 70:69 – arī līdervienība “VEF Rīga”, sagādājot tai pirmo zaudējumu šosezon LIBL spēlēs.

Baltijas līgas, Baltijas līgas kausa, kā arī pēdējo divu sezonu LIBL spēlēs komandas tikušās 13 reizes, deviņās uzvaru svinot ventspilniekiem. Tomēr tallinieši visus savus panākumus svinējuši pēdējās sešās cīņās.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.