“Ventspils Ghetto” 3×3 basketbolisti sasniedz “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālu

13/09/2019 15:11

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Ventspils Ghetto”, kuras sastāvā spēlē Roberts Pāže, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Ginters un Armands Seņkāns, piektdien Suhbatāras “Challenger” turnīrā izcīnīja uzvaras pirmajās divās apakšgrupa turnīra spēlēs, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar septīto numuru izliktā Latvijas komanda pirmajā A apakšgrupas spēlē ar rezultātu 21:18 pārspēja pasaules ranga otrajā vietā esošo “Novi Sad” no Serbijas, kas sacensībās izlikta ar pirmo numuru.

Ventspils komandā ar deviņiem punktiem izcēlās Šteinbergs, bet Ginters pievienoja vēl astoņus.

Tikmēr otrajā mačā ar rezultātu 19:21 papildlaikā zaudēts Filipīnas komandai Izabelas “Chooks”, kurai turnīrā piešķirts 14.numurs.

Šajā mačā septiņus punktus guva Šteinbergs, bet vēl sešus iemeta Ginters.

Sestdien Latvijas komandai ceturtdaļfinālā būs jācīnās ar kādu no C grupas vienībām.

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Šajā turnīrā komandas cīnās par ceļazīmi uz Džidas “Masters” turnīru Saūda Arābijā, kas norisināsies no 18. līdz 19.oktobrim.

Šajā turnīrā nepiedalās Latvijas vadošā 3×3 vienība “Riga Ghetto Basket”, kas jau nodrošinājusi dalību Džidā gaidāmajā turnīrā. “Riga Ghetto Basket” bez Džidas sacensībām pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīrā Naņdzjinā (12.-13.oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.

3×3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.