“Ventspils” ĢM: Aģentu acīs Latvijas-Igaunijas līga nav pat TOP10 čempionāts Eiropā

10/12/2023 18:24
Nokopēts
Ralfs Pleinics

Latvijas-Igaunijas līgas komandas “Ventspils” ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics sarunā ar “Latvijas Televīziju” komentējis spēlētāju piesaistīšanas nianses klubam.

“Nav nezināma vieta, bet nav pat TOP10 līga Eiropā aģentu acīs. Tā ir vieta, kur augt jaunajiem basketbolistiem, kur rehabilitēties kaut kādai puszvaigznei pēc traumas, kur pabeigt savas karjeras gaitas. Bet piesaistīt spēlētāju, kurš pēc diviem vai trīs gadiem spēlēs NBA vai Eirolīgā, tas ir sarežģīti. Aģenti nelabprāt suta savus labākos prospektus pie mums, un arī klubu maksātspēja nav tāda. Ir kā ir, paši esam tajā vidē un pašiem jāveido,” uzsver funkcionārs.

“Daudzi cilvēki par to runājuši ar FIBA, lai tiek sakārtotas spēlētāju pārejas. Mēģinām izdarīt tā, lai tas ir kā futbolā, lai ir kaut kāds līguma burts virs tā, ko tu sarunā ar aģentu vai spēlētāju. Jo, lai dabūtu labu basketbolistu, tu esi daudz kur piekāpties, it īpaši tādos punktus ka līguma termiņš un izpirkuma maksa, un sanāk, ka strādājam īstermiņā,” saka Pleinics.

“Godīgi sakot, klubiem šajā brīdī pilnīgi nav izdevīgi ieguldīties kādā jaunā spēlētājā un pēc tam mocīties ar viņu, cerot, ka viņš sasniegs kaut kādu līmeni. Mēs arī skatāmies uz 18-gadīgiem čaļiem, kuram līdz normālam līmenim palikuši daži gadi, un viņš sāks spēlēt – tādu līgumu mēs varam noslēgt,” nianses iezīmē “Ventspils” ĢM.

TOP notikumi
1
X
2
1.98
3.2
4.1
1.32
5.5
8
3.3
-
1.3
2.15
3.2
3.5
4.6
3.75
1.7
2.35
3.5
2.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām