“Ventspils” kompensācijas laikā izrauj uzvaru “Optibet” virslīgas spēlē pret “Metta”

30/08/2020 17:04

Daniilam Ulimbaševam gūstot vārtus mača otrā puslaika kompensācijas laikā, “Ventspils” komanda svētdien svinēja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 17.kārtas spēlē.

“Ventspils” viesos ar 2:1 (0:0) pārspēja “Mett komandu.

Pirmajā puslaikā komandas savas pāris iespējas neizmantoja, bet spēles otrajā daļā tomēr guva vārtus. Vispirms 52.minūtē pēc Albana Kadriu piespēles Raimonds Krollis ielauzās soda laukumā, apspēlēja pretinieku un trieca bumbu zem pārliktņa – 1:0 “Metta” labā.

Mača 66.minūtē ventspilnieki izlīdzināja rezultātu. Pēc Ulimbaševa piespēles gar vārtiem Helmuts Saulītis atsita priekšā bumbu, kas nonāca Kaspara Svārupa rīcībā, latviešu uzbrucējam panākot 1:1. Nedaudz vēlāk rīdziniekiem bija iespēja atgriezties vadībā, taču Riharda Ozoliņa sisto bumbu atvairīja Konstanīns Mahnovskis.

Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē uzvaru viesiem izrāva Ulimbaševs, kurš ar tālu sitienu pa zemi raidīja bumbu vārtos un panāca 2:1.

“Mettieši” pēdējo panākumu izcīnīja 11.augustā, mājās ar 2:0 uzvarot tukumniekus, taču nākamajos divos dueļos pretim stājās RFS un “Riga”, kurā attiecīgi zaudēts ar 1:5 un 0:3.

Tikmēr Kurzemes vienība pirms trim dienām UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā ar 2:1 uzvarēja Tiraspoles “Dinamo-Auto”, bet Latvijas čempionātā iepriekš gūti divi panākumi – ar 5:0 sagrauta “Jelgava”, bet ar 2:0 “Daugavpils”.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē spēle Kurzemē noslēdzās bez gūtiem vārtiem – 0:0.

Vēl šovakar “Valmiera” viesosies pie “Daugavpils”, bet kārtas kulminācija būs plkst.19, kad “Skonto” stadionā notiks līderes “Riga” derbijs ar RFS.

Jau ziņots, ka sestdien “Liepāja” viesos ar 5:0 (3:0) uzvarēja “Tukums 2000″/TSS, bet “Spartaks” viesos ar 3:2 (1:1) uzvarēja “Jelgavu”.

Turnīra kopvērtējumā pirmo vietu ar 45 punktiem 16 spēlēs ieņem “Riga”, kas par pieciem punktiem apsteidz RFS. Tālāk ar 28 punktiem 16 spēlēs ir “Valmiera”, aiz kuras ar 26 punktiem seko “Spartaks” un “Ventspils”. Aiz pirmā piecinieka ar 17 punktiem 16 dueļos seko “Liepāja”, par diviem punktiem mazāk iekrājušas “Daugavpils” un “Metta”, kamēr “Jelgava” seko ar 14 punktiem 17 mačos, bet tikpat spēlēs “Tukums 2000″/TSS tikusi pie četriem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.