“Ventspils” Latvijas-Igaunijas “play-off” turnīru sāk ar zaudējumu

31/03/2022 20:53
BK Ventspils

“Ventspils” ceturtdien savā laukumā piedzīvoja zaudējumu pirmajā “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla sērijas spēlē. “Ventspils” mājās ar 63:70 (16:18, 16:15, 23:22, 8:15) piekāpās bijušā ventspilnieka Ronalda Zaķa pārstāvētajai Hābnēmes “Viimsi”.

Līdz pēdējai ceturtdaļai neviena no komandām netika ieguvusi lielāku pārsvaru par pieciem punktiem. Viesi 12:7 pārsvaru pēc Raina Veidemana divpunktu metiena panāca pirmās ceturtdaļas vidū, bet ventspilnieki divreiz četru punktu pārsvaru panāca trešajā ceturtdaļā, kad pēc Linarda Jaunzema gūtiem diviem punktiem tika panākta vadība ar 42:38, bet ar Kristapa Medisa diviem soda metieniem pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām – 55:51.

Pēdējā ceturtdaļā pēc 57:57 viesi piecas minūtes un 35 sekundes pirms pamatlaika beigām ar Tailera Robertsona diviem soda metieniem un Raita Rīvo Lānes tālmetienu panāca 62:57 “Viimsi” labā. Igaunijas basketbolisti vadību saglabāja līdz spēles beigām, sērijā izvirzoties vadībā ar 1-0. Mājinieku labā 19 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Aurims Majausks. Deviņus punktus guva Artūrs Ausējs, bet septiņus punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Guntis Sīpoliņš. Viesu rindās Zaķis sakrāja astoņus punktus un 11 atlēkušās bumbas. Par rezultatīvāko Hābnēmes komandā ar 15 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām kļuva Robertsons. Par punktu mazāk Veidemana kontā, desmit punktus sakrāja Karls Johans Lips, bet astoņus punktus guva arī Devins Lī Heriss, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles.

“Ventspils” pēc trim uzvarām pār turnīra tabulas lejasgala komandām pamatturnīru noslēdza ar diviem zaudējumiem izbraukumā – 63:83 pret Nikolaja Mazura trenēto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” un 90:102 pret Tallinas “TalTech”/”Optibet”. Arī Igaunijas vienībai čempionāta sākums bija labāks par nobeigumu. Pēdējās trīs pamatturnīra spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi, pārtrūkstot četru uzvaru sērijai. Viesos ar 60:94 tika zaudēts “VEF Rīga” un cīņā par piekto vietu turnīra tabulā ar 77:100 – “Ogrei”, bet pēdējā mačā savā laukumā ar 82:83 nācās piekāpties “Parnu Sadam”. Ventspilnieki pamatturnīrā ar 21 uzvaru 26 mačos finišēja trešie, bet “Vimmsi” ar bilanci 16-10 ierindojās sestajā vietā.

Abās savstarpējās spēlēs šosezon bija uzvarējuši ventspilnieki – oktobra sākumā izbraukumā ar 80:67, bet janvāra nogalē savā laukumā ar 100:70. Otrā sērijas spēle svētdien notiks Igaunijā. Citās ceturtdaļfināla sērijās otrdien “VEF Rīga” savā laukumā ar 91:57 uzvarēja “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, un Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā, bet Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo”  savā laukumā ar 60:67 zaudēja “Parnu Sadam”. Savukārt “Ogre” trešdien Tallinā ar 89:77 izcīnīja uzvaru pār Tallinas “TalTech”/”Optibet”. Lai iekļūtu pusfinālā, jāizcīna divas uzvaras.

LIBL pamatturnīrā komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Astoņas labākās iekļuva ceturtdaļfinālā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā, kas 9. un 10.aprīlī notiks “Arēnā Rīga”. Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. “VEF Rīga” un “Ventspils” garantējušas vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs “Ogre” pret “Liepāju” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Universitāti”. LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.