“Ventspils” neveiksmīgi iesāk FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfinālu

04/03/2020 18:04

“Ventspils” basketbolisti otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa ceturtdaļfināla sēriju Stambulā uzsāka ar viena punkta zaudējumu pret “Bahčešehir College”.

“Ventspils” piekāpās “Bahčešehir College” ar 77:78 (22:15, 24:21, 16:22, 15:20).

Jānis Kaufmanis guva 18 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, Timotijs Neokartess Šortss guva 16 punktus un sakrāja deviņas rezultatīvas piespēles, Klāvs Čavars sakrāja 12 punktus un sešas atlēkušās bumbas, bet Raienam Luteram deviņi punkti un septiņas bumbas zem groziem.

Mājinieku rindās Kamerons Klārks guva 24 punktus un sakrāja septiņas atlēkušās bumbas, bet Roberts Goldens guva 20 punktus, sakrāja deviņas rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas, kā arī sešas kļūdas. “Double-double” – pa 15 punktiem un atlēkušajām bumbām – sakrāja Mangoks Matiangs, bet deviņi punkti un sešas atlēkušās bumbas Džamalam Džonsam.

Pēc spēlētas 71 sekundes rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja Šortss. Ar Ronalda Zaķa un vēl vienu Šortsa precīzu raidījumu ventspilnieki panāca 6:0. Pēc vēl viena Zaķa metiena bija jau 10:2, pēc precīza Mārča Vitola trīspunktu raidījuma – 20:11 viesu labā.

Pēc spēlētām trijām minūtēm un desmit sekundēm mājinieki ar Klārka divpunktnieku rezultātu izlīdzināja – 24:24, bet vadībā netika. Pēc Lutera metiena “Ventspils” panāca 41:34, bet otrā puslaika sākumā pēc precīza Kaufmaņa trīspunktu metiena pārsvars sasniedza spēlē lielākos 11 punktus – 49:38. Šāda rezultāta starpība bija vēl vairākas reizes, kamēr Stambulas basketbolisti sāka deldēt pārsvaru, viesiem neveicoties ar metieniem.

Čavars divas minūtes un 18 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām ar divpunktu metienu panāca 62:53, taču nākamos septiņus punktus guva mājinieki. Pēc Šortsa divpunktnieka, kurš panāca 64:60, vēl viens “sausuma periods” četru minūšu un 35 sekunžu laikā ventspilnieku izpildījumā noveda pie nonākšanas mīnusos pirmoreiz spēlē – 64:69.

Panākti mājinieki tika vien 63 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad bumbu grozā pielaboja Čavars. Galotnē nācās zaudēt, jo 2,8 sekundēs pēc iemetiena pretinieku laukuma pusē Šortss līdz grozam tika, bet pustālais metiens nebija precīzs, samierinoties ar zaudējumu.

Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā. Atbildes mačs notiks 11.martā Ventspilī.

Ventspilnieki uzvarēja gan pirmajā, gan otrajā grupu turnīrā, vienīgo zaudējumu piedzīvojot otrajā grupu turnīrā mājās pret Ainara Bagatska vadīto “Kyiv” – 78:81.

Turcijas klubs pirmajā grupu turnīrā zaudēja tikai vienreiz, bet otrajā izcīnīja trīs panākumus sešās spēlēs.

Iepriekšējās trīs sezonas “Ventspils” komanda spēlēja FIBA Čempionu līgā, bet šogad nepārvarēja Eiropas trešā spēcīgākā klubu turnīra kvalifikāciju.

Šobrīd komandas sastāvu veido Māris Gulbis, Mārcis Vītols, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Dāvids Vīksne, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis, Jānis Kaufmanis, Klāvs Čavars, kā arī amerikāņu basketbolisti Vess Vašpuns, Raiens Luters un Timotijs Neokartess Šortss.

Komandu vada galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, bet viņam asistē Gints Fogels un Gatis Melderis, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Edgars Seredjuks.