“Ventspils” salauž Igaunijas komandas pretestību un svin uzvaru LIBL mačā

23/11/2022 20:59
BK

“Ventspils” trešdien savā laukumā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) cīņā, kamēr zaudējumu savā laukumā cieta “Ogre”

Ventspilnieki ar 93:86 (23:25, 25:15, 19:15, 26:31) pieveica “Keila” komandu. Uzvarētāju labā 23 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Guntis Sīpoliņš. 21 punkts un septiņas atlēkušās bumbas Artūra Ausēja kontā, Linards Jaunzems sakrāja 17 punktus un desmit atlēkušās bumbas, bet Kristaps Mediss – 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas.

Viesiem Mārcis Vītols ar 16 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm un pa četrām atlēkušajām bumbām un kļūdām kļuva par otru rezultatīvāko savā vienībā. 27 punktus, 17 atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles sakrāja Matejs Raduničs.

Lai arī pirmās un otrās ceturtdaļas mijā dažu punktu pārsvaru panāca viesi, pēc tam stāvokļa noteicēji laukumā bija mājinieki, lielāko pārsvaru (76:60) panākot pēdējās ceturtdaļas ievadā. Kurzemes klubs iepriekšējā mačā ar 84:99 piekāpās “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” vienībai un pārtrauca sešu uzvaru sēriju, kamēr “Keila” basketbolistiem uzvaras mijas ar zaudējumiem.

“Ogre” mājās ar 75:86 (19:17, 15:22, 19:19, 22:28) piekāpās Nikolaja Mazura vadītajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” vienībai. Mājiniekiem 18 punktus sakrāja Renārs Magone, 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas – Edgars Lasenbergs, bet 15 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles – Uģis Pinete, kurš maču beidza ar piecām personiskajām piezīmēm.

Viesiem 25 punktus un sešas atlēkušās bumbas guva Andrijs Vojnalovičs, bet vēl trīs basketbolisti sakrāja no 11 līdz 12 punktiem, Mertam Rosentālam 12 punktiem pievienojot arī astoņas rezultatīvas piespēles. Mājinieki vadībā pabija vien pirmās un otrās ceturtdaļas mijā, kā arī trešās ceturtdaļas vidū. Ogrēniešiem tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, šīs sērijas laikā atzīstot arī Latvijas vadošo komandu “VEF Rīga” un “Ventspils” pārākumu, kamēr Tartu basketbolistiem tā bija trešā uzvara pēc kārtas, iepriekšējā mačā pieveicot “Ventspili”.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām – “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Tallinas “TalTech”, Raplas “Avis Utilitas”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/”Audentes”, “Viimsi” un jaunpienācēja “Keila”. Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas “Prometey”. Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. “Final 4” turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva “Ventspils” basketbolisti. Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja “Viimsi”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Parnu Sadam”.