“Ventspils” savā laukumā ar +20 pieveic “Ogri”

15/10/2021 21:36

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) piektdien “Ventspils” mājās uzvarēja “Ogres” vienību, kurzemniekiem svinot panākumu arī trešajā mačā. Ventspilnieki spēlē pārspēja “Ogres” komandu ar rezultātu 77:57 (27:20, 18:15, 13:15, 19:7).

Neskatoties uz Ventspils vienības slikto precizitāti no trīspunktu līnijas (6/32) un tikai septiņām pārtvertām bumbām, komanda ceturtajā ceturtdaļā ielaida tikai septiņus punktus aizsardzībā. Tas ļāva panākt 20 punktu pārsvaru pēdējā ceturtdaļā, jo trešo ceturtdaļu ventspilnieki noslēdza tikai ar astoņu punktu pārsvaru.

Mājinieku rindās trīs spēlētāji guva 13 punktus – Artūrs Ausējs, Guntis Sīpoliņš un Linards Jaunzems -, bet katrs 11 punktus guva komandas kapteinis Andrejs Šeļakovs un Kristaps Ķilps. Šeļakovs izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, bet Deniss Krestiņins desmit punktiem pievienoja četrus bloķētus metienus.  Ogres vienības rezultatīvākie spēlētāji ar 11 gūtajiem punktiem bija Rinalds Sirsniņš un Jānis Antrops, bet vēl deviņus punktus pievienoja Uģis Pinete.

Kopvērtējumā “Ventspils” ar trīs uzvarām trīs spēlēs ieņem vietu pirmajā trijniekā, kurā ir “VEF Rīga” un “Latvijas Universitāte” ar tādu pašu bilanci. Savukārt “Ogre” ar diviem zaudējumiem un vienu uzvaru atrodas devītajā pozīcijā.

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU, “TalTech” un Hābnēmes “Viimsi”.