“Ventspils” savā laukumā grauj Pērnavas klubu; uzvaras arī “Valmierai” un “Jūrmalai”

03/10/2018 21:45

“Ventspils” basketbolisti trešdien izcīnīja graujošu uzvaru “OlyBet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēlē, pie panākumiem tiekot arī “Jūrmala” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola” (ViA) komandām, kamēr “Ogre” cieta neveiksmi.

“Ventspils” savā laukumā ar rezultātu 97:62 (25:13, 18:14, 23:18, 31:17) sagrāva Pērnavas “Sadam” vienību, izcīnot otro uzvaru trīs turnīrā aizvadītās spēlēs.

Tikmēr “Jūrmala” viesos ar rezultātu 90:67 (26:13, 22:17, 23:21, 19:16) pārspēja “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” komandu, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā, bet “Valmiera Glass”/ViA savā laukumā sīvā mačā pagarinājumā ar rezultātu 106:98 (22:18, 21:21, 24:21, 20:27, 19:11) uzveica “Tartu Universitātes” komandu, izcīnot otro uzvaru tikpat mačos.

Vēl vienā mačā trešdien “Ogre” mājās ar rezultātu 78:93 (13:29, 25:22, 15:20, 25:22) zaudēja Igaunijas čempionei Tallinas “Kalev”/”Cramo”, piedzīvojot pirmo zaudējumu sezonā, kamēr pretiniekiem šī bija jau trešā uzvara tikpat spēlēs.

Ventspilī notikušajā mačā Roberta Štelmahera trenētās mājinieku komandas labā Māris Gulbis guva 17 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Rihards Lomažs un Džonatans Erledžs pievienoja pa 15 punktiem. Tikmēr Pērnavas komandā Mihkels Kirvess sameta 15, bet Saimons Suts 12 punktus.

“Ventspils” jau pēc puslaika bija vadībā ar 43:27, spēles otrajā daļā nokārtojot graujošu uzvaru.

Savukārt Valgā notikušajā cīņā “Jūrmalas” rindās Iļja Gromovs un Endrjū Šmits sameta pa 15 punktiem, kamēr Kristaps Mediss pievienoja 13 punktus. Gromovs šajā mačā izcēlās arī ar 13 atlēkušajām bumbām. Tikmēr pierrobežas pilsētu komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Guntis Sīpoliņš, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

Jūrmalnieki jau spēles pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā ar 21:6. Tiesa, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” spēja pietuvoties līdz sešiem punktiem, taču pēc tam “Jūrmala” veica vēl vienu izrāvienu, mača otrajā pusē droši nosargājot ievērojamu pārsvaru.

Tikmēr sīvāka cīņa notika Valmierā, kur bija nepieciešams papildlaiks. Otrajā ceturtdaļā “Valmiera Glass”/ViA bija vadībā ar 39:30, pēc tam ilgu laiku saglabājot vadību. Vēl nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām laukuma saimnieki bija priekšā ar 80:75, tomēr nākamos deviņus punktus guva “Tartu Universitāte”, pārņemot vadību 84:80. Īstajā brīdī savu vārdu teica valmieriešu pieredzējušais spēlētājs Jānis Kaufmanis, kurš iemeta piecus punktus pēc kārtas, atgūstot “Valmiera Glass”/ViA vadību. Pamatlaika beigas gan bija dramatiskas, jo viesi ar 2+1 gājienu panāca 87:85 savā labā, bet 13 sekundes pirms beigām Kaufamnis ar diviem soda metieniem rezultātu izlīdzināja. “Tartu Universitāte” pēdējā uzbrukumā izpildīja neveiksmīgu tālmetienu, tāpēc bija nepieciešams papildlaiks.

Tajā labāka bija Valmieras komanda, gūstot pirmos sešus punktus, pēc tam vadību vairs neatdodot un svinot otro uzvaru tikpat spēlēs.

“Valmiera Glass”/ViA rindās Kaufmanis izcēlās ar 26 gūtiem punktiem, septiņām izcīnītām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm, bet Reinis Ermansons pievienoja 19 punktus. Savukārt “Tartu Universitātē” labākie bija lietuvieši, jo Arns Velička guva 24, bet Julius Kazakausks 23 punktus.

Visbeidzot Ogrē aizvadītajā cīņā laukuma saimnieki jau pēc pirmās ceturtdaļas zaudēja ar 13:29, pēc tam tuvāk par deviņiem punktiem netiekot. Neveiksmīgi nospēlēja “Ogres” komandas potenciālais līderis Kaspars Bērziņš, kurš laukumā bija vien nepilnas astoņas minūtes, jau spēles pirmajā pusē nopelnot piecas personīgās piezīmes.

“Ogres” rindās ar 23 punktiem izcēlās Jānis Pozņaks, bet 14 punktus sameta Edgars Lasenbergs, kamēr Tallinas komandā 21 punktu guva Čevouns Lūiss, bet 16 pievienoja Redžijs Linčs.

Turnīra kopvērtējumā šobrīd ar trim uzvarām trīs spēlēs vadībā ir “Kalev”/Cramo”, kamēr pa diviem panākumiem divās spēlēs iekrājušas “VEF Rīga” un “Valmiera Glass”/ViA, kamēr “Ventspils” ir divi panākumi trīs cīņās. “Jūrmalai” un “Ogrei” ir pa vienai uzvarai divos mačos, “Jēkabpils”/”SMScredit.lv” un “Liepāja” abās spēlēs zaudējusi, bet “Latvijas Universitāte” turnīrā vēl nav iesaistījusies.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalās 15 komandas.

Latvijas čempione “Ventspils”, Igaunijas čempione Tallinas “Kalev”/”Cramo” un Latvijas vicečempione “VEF Rīga” tiek uzskatītas par apvienotā čempionāta galvenajām favorītēm.

Turnīrā komandas aizvadīs divu apļu cīņas, pēc tam astoņām labākajām piedaloties izslēgšanas spēlēs, noskaidrojot četras finālturnīra jeb “Final Four” dalībnieces. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.