“Ventspils” sīvā cīņā uzvar “Ogri”

18/03/2017 19:28
lbl-ventspils-ogre-sportazinas

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta līdere “Ventspils” sestdien savā laukumā ar 92:85 (21:21, 24:26, 24:1, 23:22) sīvā cīņā pārspēja “Ogre”/”Kumho Tyre”,

Pēc uzvaras ventspilnieki vēl vairāk pietuvojās triumfam regulārajā čempionātā, kamēr ogrēnieši apgrūtināja izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā. Savukārt “Jēkabpils” uzvara komandai ļāvusi atgriezties ceturtajā pozīcijā.

“Ventspils” komandas rindās ar 15 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Edgars Žeļonis, 14 punkti Ingum Jakovičam, bet 13 sameta Villijs Dīns. Komandas jaunieguvums Tods O’Braiens 20 minūtēs iemeta piecus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr ogrēniešiem ar 23 punktiem atzīmējās Jānis Pozņaks, bet 21 punkts Renāram Magonem, kurš komandai pievienojās no “Jēkabpils” vienības.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, “Ventspilij” pārtraukumā ejot ar divu punktu deficītu (45:47). Arī trešajā ceturtdaļā nevienai no komandām neizdevās iegūt drošu pārsvaru, bet ceturkšņa beigās mājiniekiem izdevās neliels 9:3 izrāviens, kas mača ceturto nogriezni ļāva uzsākt ar sešu punktu handikapu (69:63). Pamatlaika pēdējā desmitminūtē “Ventspils” nosargāja vadību un svinēja uzvaru.

Lai triumfētu regulārajā sezonā, “Ventspils” atlikušajās septiņās spēlēs var atļauties zaudēt pat trīs reizes. “Ventspils” LBL guvusi jau astoņas uzvaras pēc kārtas, turklāt pieveicot arī savu principiālo pretinieci “VEF Rīga” komandu.

Šosezon abas komandas savā starpā spēkojušās trīs reizes, uzvaras svinot Kurzemes klubam.

“Ventspils” šajā nedēļā papildinājusi sastāvu ar amerikāņu centra spēlētāju Todu O’Braienu, kurš pirms četriem gadiem pārstāvēja “Jēkabpili”.