“Ventspils” spraigā cīņā izcīna uzvaru EK astotdaļfināla pirmajā spēlē

06/03/2019 21:10

Latvijas čempione “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa astotdaļfināla pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 78:76 (16:17, 24:22, 19:24, 19:13) pārspēja Turcijas komandu Izmiras “Pinar Karsiyaka”.

FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu maču summā. Atbildes spēle notiks pēc nedēļas viesos.

“Ventspilij” rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Ārons Džonsons, 16 punktus guva Māris Gulbis, 11 punkti bija Rihardam Lomažam, bet desmit punkti – Ronaldam Zaķim. Cīņā zem groziem ar deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Usmans Dramē.

Tikmēr viesiem 17 punktus iemeta Ilkans Karamans, bet 16 punkti bija Kristoferam Evansam.

Spēles pirmais puslaiks ritēja sīvā cīņā, nevienai no komandām negūstot pārsvaru, kas lielāks par pieciem punktiem. Tāpat komandas līdzvērtīgi cīnījās arī trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, bet pēc tam viesi ar veiksmīgiem uzbrukumiem panāca deviņu punktu pārsvaru (62:53).

Tiesa, pēc tam ventspilnieki veica izrāvienu ar 11:1, ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs pārņemdami vadību – 64:63. Turpinājumā abas komandas lielākoties uzbruka grozam no distances, taču nevienai no vienībām neizdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru. Mača uzvarētājs tika noskaidrots vien spēles pašās beigās, kad divarpus sekundes pirms pamatlaika beigām Rihards Lomažs realizēja divus soda metienus un panāca 78:76.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Ventspils” nekvalificējās FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīram, jo savā grupā palika sestajā vietā, tomēr tā ieguva iespēju sacensties pēc prestiža līmeni zemākā turnīra FIBA Eiropas kausa izslēgšanas sacensībās.

Izlozē noskaidrojās, ka “Ventspilij” pretī stāsies “Pinar Karsiyaka” komanda, kas savā FIBA Eiropas kausa otrā posma grupā sešās spēlēs guva trīs uzvaras un palika otrajā vietā aiz Vācijas kluba Vircburgas “S.Oliver Baskets”.

Starp 12 FIBA Eiropas kausa komandām, kuras iekļuva turnīra izslēgšanas sacensībās, “Pinar Karsiyaka” tika izlikta ar astoto numuru, kamēr vēl četras vienības pievienojās no FIBA Čempionu līgas. “Ventspils” komandai starp tām bija trešais numurs.

Šī pāra uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiksies ar Itālijas klubu Sasāri “Banco di Sardegna” vai Leidenes “Zorg en Zekerheid” no Nīderlandes.

“Pinar Karsiyaka” savā pastāvēšanas vēsturē divas reizes kļuvusi par Turcijas čempioni, šo sasniegumu paveicot 1987. un 2015.gadā, bet vēl 2013.gadā tā kļuva par tā brīža trešā spēcīgākā kontinenta klubu turnīra – FIBA Izaicinājuma kausa – vicečempioni.

Tikmēr Turcijas līgā “Pinar Karsiyaka” pašlaik cīnās mainīgām sekmēm, jo 18 spēlēs guvusi astoņas uzvaras, kas kopvērtējumā ļauj atrasties devītajā vietā.

Zīmīgi, ka savulaik šajā klubā kā basketbolists spēlējis “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers. Ventspilnieki ar “Pinar Karsiyaka” tikās 2014./15.gada sezonas ULEB Eiropas kausa izcīņas turnīrā, Latvijas klubam abos mačos piedzīvojot zaudējumu.

“OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas kopvērtējumā “Ventspils” ar 24 uzvarām 25 spēlēs ieņem pirmo vietu.

Arī pērn “Ventspils” nepārvarēja FIBA Čempionu līgas grupu turnīru, bet starts FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālā tai bija neveiksmīgs, jo divu maču summā negaidīti pārliecinoši nācās piekāpties Dānijas klubam Orhūsas “Bakken Bears”.