“Ventspils” basketbolisti trillerī tomēr nepārvar FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālu

13/03/2019 21:42

Latvijas čempione “Ventspils” trešdien nepārvarēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa astotdaļfinālu.

“Ventspils” basketbolisti astotdaļfināla atbildes spēlē izbraukumā ar rezultātu 65:70 (14:17, 17:19, 9:17, 25:17) piekāpās Turcijas komandai Izmiras “Pinar Karsiyaka”, divu maču summā ciešot neveiksmi ar 143:146 un noslēdzot sezonu Eirokausos.

“Ventspils” sastāvā 16 punktus iemeta Ārons Džonsons, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles, bet 13 punktus pievienoja Māris Gulbis, kamēr 12 punktus guva Jānis Bērziņš.

Teju visu mača laiku vadībā atradās mājinieki no Izmiras, ventspilniekiem pāris reizes izvirzoties priekšgalā vien pirmajā ceturtdaļā. Pārāk tālu Latvijas čempioni saviem pretiniekiem gan neļāva atrauties un pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu deficītu (31:36). Otrais puslaiks arī iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet pēc tam “Pinar Karsiyaka” veica izrāvienu un noslēdzošo ceturksni iesāka jau ar 13 punktu pārsvaru – 53:40. “Ventspils” pie punktiem nespēja tikt pēdējās trešās ceturtdaļas četras minūtes.

“Ventspils” basketbolisti gan nepadevās un noslēdzošajā ceturtdaļā veica pakāpenisku atspēlēšanos. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Džonsons ar divpunktu metienu panāca vairs tikai 61:63, kas tobrīd nozīmēja neizšķirtu divu maču summā. Divu punktu pārsvars Izmiras klubam saglabājās līdz pat pēdējai minūtei, bet 23 sekundes līdz beigām mājinieki savu pārsvaru ar diviem “sodiņiem” palielināja līdz četriem punktiem (67:63).

Desmit sekundes vēlāk Džonsons pamanījās netrāpīt abus soda metienus, bet pēc tam ventspilniekiem no neveiksmes izglābties tā arī neizdevās, jo pēc tam trīs sekundes pirms beigām, rezultātam esot 65:70, viņš atkal netrāpīja abus “sodiņus”.

Šo abu vienību pirmajā duelī pirms nedēļas “Ventspils” svinēja uzvaru ar 78:76. “Pinar Karsiyaka” ceturtdaļfinālā tiksies ar Itālijas klubu Sasāri “Banco di Sardegna” vai Leidenes “Zorg en Zekerheid” no Nīderlandes. Pirmajā mačā ar 97:93 uzvarēja itāļu komanda.

Jau ziņots, ka “Ventspils” nekvalificējās FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīram, jo savā grupā palika sestajā vietā, tomēr tā ieguva iespēju sacensties pēc prestiža līmeni zemākā turnīra FIBA Eiropas kausa izslēgšanas sacensībās.

Tikmēr “Pinar Karsiyaka” komanda savā FIBA Eiropas kausa otrā posma grupā sešās spēlēs guva trīs uzvaras un palika otrajā vietā aiz Vācijas kluba Vircburgas “S.Oliver Baskets”.

Starp 12 FIBA Eiropas kausa komandām, kuras iekļuva turnīra izslēgšanas sacensībās, “Pinar Karsiyaka” tika izlikta ar astoto numuru, kamēr vēl četras vienības pievienojās no FIBA Čempionu līgas. “Ventspils” komandai starp tām bija trešais numurs.

“Pinar Karsiyaka” savā pastāvēšanas vēsturē divas reizes kļuvusi par Turcijas čempioni, šo sasniegumu paveicot 1987. un 2015.gadā, bet vēl 2013.gadā tā kļuva par tā brīža trešā spēcīgākā kontinenta klubu turnīra – FIBA Izaicinājuma kausa – vicečempioni.

Tikmēr Turcijas līgā “Pinar Karsiyaka” pašlaik cīnās mainīgām sekmēm, jo 19 spēlēs guvusi astoņas uzvaras, kas kopvērtējumā ļauj atrasties devītajā vietā.

Zīmīgi, ka savulaik šajā klubā kā basketbolists spēlējis “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers. Ventspilnieki ar “Pinar Karsiyaka” tikās 2014./15.gada sezonas ULEB Eiropas kausa izcīņas turnīrā, Latvijas klubam abos mačos piedzīvojot zaudējumu.

“OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas kopvērtējumā “Ventspils” ar 25 uzvarām 26 spēlēs ieņem pirmo vietu.

Arī pērn “Ventspils” nepārvarēja FIBA Čempionu līgas grupu turnīru, bet starts FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālā tai bija neveiksmīgs, jo divu maču summā negaidīti pārliecinoši nācās piekāpties Dānijas klubam Orhūsas “Bakken Bears”.