“Ventspils” uzvar Kurzemes derbijā, RFS turpina nevainojami

04/07/2020 21:58

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas čempionātā sestdien Kurzemes derbijā uzvaru svinēja “Ventspils” komanda.

“Ventspils” mājās ar 2:1 (1:0) pieveica “Liepāju”.

Vārtus mājinieku labā guva Lukass Villela-Rezende un Daniils Ulimbaševs. “Liepāja” komandā vārti Artūra Karašauska rēķinā.

Spēles 14.minūtē uzbrukumā devās liepājnieki un soda laukumā vairāki futbolisti centās iegūt bumbu, taču burzma bija pārlieku liela, lai izdarītu precīzu sitienu. Desmit minūtes vēlāk lieliskā sitiena pozīcijā iepretim vārtiem nonāca Jevgēņijs Kozlovs, bet rezultatīvu sitienu patraucēja izdarīt pretinieku aizsargs. 29.minūtē beidzot izdevās atklāt spēles rezultātu – Ulimbaševs izspēlēja “sieniņu” ar partneri un bumbu soda laukumā iespēlēja Villelam-Rezendem, kurš bija nekļūdīgs.

Septiņas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Ingars Stuglis “otrajā stāvā” atrada Kozlovu, taču uzbrucējam pietrūka daži auguma centimetri, lai panāktu 2:0.

Pārsvaru dubultot izdevās otrā puslaika ceturtajā minūtē. Eduarda Tidenberga sitienu atvairīja Valentīns Raļkevičs, bet Kozlovs atsisto bumbu piespēlēja Ulimbaševam, kurš no tuvas distances panāca 2:0. Brīdi vēlāk ar bīstamu sitienu vārtu apakšējā kreisajā stūrī atbildēja liepājnieki, bet Dele Alampasu palika nepārspēts.

74.minūtē liepājniekiem rezultāta starpību izdevās samazināt līdz minimumam. Vairāki spēlētāji nespēja aizsniegties līdz gaisā esošajai bumbai, bet Ričards Fraidejs-Emeka pie kreisā vārtu staba lēcienā piespēlēja Karašauskam, kurš guva “Liepāja” pirmos vārtus. Fraidejs-Emeka pēc lēciena sadūrās ar Alampasu, kurš brīdi pavadīja uz zālāja, bet pēc tam spēja turpināt maču.

Četras minūtes līdz finālsvilpei “Liepāja” aizsardzību pamatīgi saraustīja Georgi Eristavi, taču uzbrucējs paslīdēja un nespēja noslēgt epizodi ar gūtiem vārtiem. 89.minūtē pēc Karaušauska izpildītā stūra sitiena Alampasu un viens ventspilnieku aizsargs atradās uz zālāja, bet sodi netika piešķirti. Neilgi pēc tam Eristavi apturēja liepājnieku ātro uzbrukumu, nopelnīja otro dzelteno kartīti un pameta laukumu. Piecās kompensācijas laika minūtēs rezultāts palika nemainīgs.

Sestdien Kurzemes derbijs Latvijas virslīgā notika jau 90.reizi.

“Ventspils” vienība sezonu iesāka ar minimālu neveiksmi 0:1 pret RFS, bet pēc tam ar 3:0 sagrāva “Tukums 2000″/TSS un spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Valmieru”. Ceturtās kārtas mačā ar 3:1 spēles otrajā puslaikā izdevās salauzt “Spartaku”.

Liepājas klubs sezonu iesāka iespaidīgāk – ar 2:0 uzvarēta “Daugavpils”, bet ar 3:0 “Metta”. Turpmākajās kārtās gan piedzīvotas neveiksmes, ar 0:2 piekāpjoties “Riga” un mājās ar 2:5 atzīts RFS pārspēks.

Pa trim vārtiem četros mačos ventspilnieku rindās guvuši Jevgēņijs Kozlovs un Kaspars Svārups, bet Liepājas klubā otrajā kārtā divi “goli” Mārtiņa Ķigura rēķinā, kas aizvien ir labākais rādītājs vienībā.

Pagājušajā sezonā abas komandas savstarpēji aizvadīja četrus dueļus. Pirmais noslēdzās neizšķirti 1:1, otrajā “Liepāja” svinēja uzvaru ar 4:0, bet trešajā tikšanās reizē ventspilnieki reabilitējās ar 2:1. 2019./20.gada sezonas pēdējā spēle starp abām komandām noslēdzās ar minimālu “Liepājas” uzvaru.

“Optibet” futbola virslīgas pagājušās sezonas vicečempione un Latvijas kausa ieguvēja RFS sestdien svinēja uzvaru arī piektajā šīs sezonas spēlē un pagaidām turnīrā cīnās bez zaudējumiem vai neizšķirta.

RFS – “Jelgava”

RFS mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja “Jelgavu”.

Uzvaras vārtus RFS labā guva Tomāšs Šimkovičs.

Jelgavnieki jau no pirmajām minūtēm Latvijas vicečempioniem neļāva diži izpausties laukumā, regulāri nosedzot savus pretspēlētājus. 16.minūtē RFS vārtu vīrs Daņilo Kučers glāba savu komandu no zaudētiem vārtiem. Turpinājumā noritēja daudz divcīņu, bet spēles 35.minūtē pēc centrējuma soda laukumā pavirši nospēlēja Daniils Hvoinickis, bumbai pieskaroties aizsarga rokai.

“Pendeli” izpildīja Šimkovičs, taču bumba atsitās pret vārtu pārliktni un arī atkārtots sitiens nebija precīzs.

Otrais puslaiks iesākās ar gūtiem vārtiem, Šimkovičam reabilitējoties par neiesisto “pendeli”. Kļūdu savā laukuma pusē pieļāva “Jelgava”, bet Emersons Santana Deuslesiānu pārtvēra bumbu un iesāka uzbrukumu. Īsi pēc tam bumba nonāca pie Artūra Zjuzina, kurš atdeva lielisku piespēli Šimkovičam (1:0).

Jelgavnieki arī šajā puslaikā nebūt nedeva vaļu mājiniekiem, taču paši neprata “atslēgt” pretinieku vārtus. 62.minūtē RFS laukumā laida iepriekš trīs spēles izlaidušo Darko Lemajiču, kurš atguvies no traumas, kā arī Robertu Savaļnieku, kam iepriekšējo dueli nācās izlaist diskvalifikācijas dēļ.

78.minūtē Sedriks Kuadio soda laukumā ar sitienu “šķērītē” centās gūt vārtus, bet Vladislavs Kurakins bumbu droši tvēra. Atlikušajā laikā biežāk uzbruka mājinieki, taču pārsvaru dubultot neizdevās.

Šis bija pēdējais sestās kārtas duelis.

Rīdzinieki šo sezonu iesākuši perfekti, jo pirmajos četros dueļos gūtas tikai uzvaras, bet tikai vienā no spēlēm nav iesisti vismaz četri vārti. Pirmajā duelī ar 1:0 tika uzvarēta “Ventspils”, tālāk pieveikta “Valmiera” (4:0) un Jūrmalas “Spartaks” (4:1), bet pēdējā mačā ar 5:2 uzvarēta “Liepāja”. “Jelgava” četrās spēlēs guvusi divus panākumus, ar 2:1 pārspējot “Tukums 2000″/TSS un ar 1:0 “Daugavpili”. Pēdējās divas spēles “sausā” – 0:1 pret “Metta” un 0:3 pret čempioni “Riga”.

Pēc piecām kārtām neapšaubāms RFS uzbrukuma līderis ar pieciem vārtiem ir Emersons Santana Deuslesiānu, kurš arī ir visa čempionāta labākais vārtu guvējs. Jelgavnieki kopumā līdz šim guvuši tikai trīs vārtus, tāpēc “bombardieris” komandā vēl tiek meklēts.

Iepriekšējā sezonā abi klubi savā starpā tikās piecas reizes, pēdējā no tām spēkojoties Latvijas kausa finālā, kur ar 3:2 pārāki bija galvaspilsētas futbolisti. Virslīgas čempionātā divās spēlēs uzvaru guva RFS (2:1 un 2:0), bet vēl divi dueļi noslēdzās neizšķirti – 1:1 un 0:0.

“Riga” – “Daugavpils”

Tikmēr Latvijas čempione “Riga” otrajā puslaikā demonstrēja aktīvu sniegumu un pretinieku vārtos iesita trīs “golus”, izcīnot uzvaru pret “Daugavpili”.

“Riga” mājās ar 3:1 (0:0) pieveica “Daugavpili”.

Rīgas komandā vārtus guva Stefans Paničs, Romāns Debelko un Džordans Nkololo. Latgales komandā vienīgos vārtus guva Kirils Makejevs.

Iniciatīva spēlē jau no pirmajām minūtēm piederēja čempioniem, taču vārtus gūt neizdevās. Puslaika vidū spēli bieži pārtrauca soģa svilpe, kas sekoja pēc spēlētāju divcīņām. 33.minūtē spēle kājas muskuļa savainojuma dēļ beidzās rīdziniekam Antonijam Černomordijam. 36. un 37.minūtē daugavpilieši ieguva iespēju izpildīt stūra sitienu, bet cerētais rezultāts netika sasniegts.

Otrais puslaiks jau pašā sākumā bija notikumiem piesātināts. Pēc vienas no epizodēm Ritvars Rugins saņēma dzelteno kartīti, bet 51.minūtē izspēlētu stūra sitienu ar precīzu raidījumu vārtos no tuvas distances noslēdza Paničs. “Riga” ofensīva neapsīka un jau 58.minūtē pēc sitiena ar galvu Nkololo raidītā bumba norībināja vārtu pārliktni.

Vēl divas minūtes vēlāk iepretim vārtiem uz soda laukuma līnijas bumbu saņēma Felipe Brisola, bet brazīlieša raidījums lidoja nedaudz garām labajam vārtu stabam. Rezultātu dubultot izdevās 74.minūtē, kad savu vienu no daudzajām iespējām beidzot izmantoja Nkololo. Sešas minūtes vēlāk lieliskā sitiena pozīcijā nonāca daugavpilietis Namdi Činoso-Ofors, taču uzbrucējs nominstinājās un neizdarīja sitienu.

Drošus pamatus uzvarai 83.minūtē ielika Debelko, kurš brīdi iepriekš tika noklupināts soda laukumā, bet pēc tam realizēja 11 metru soda sitienu. Jau kompensācijas laika otrajā minūtē Roberts Ozols lieliski atvairīja daugavpilieša sitienu, taču pusminūti vēlāk “sauso” spēli nepieļāva Makejevs.

Līdz šai spēlei “Riga” savu šīs sezonas vienīgo zaudējumu piedzīvoja otrajā kārtā, kad ar 1:2 piekāpās “Spartakam”. Pārējos dueļos ar 2:0 uzvarēta “Liepāja” un “Valmiera”, bet ar 3:0 pieveikta “Jelgava”. Daugavpilieši šo sezonu iesākuši necerēti labi, četrās spēlēs uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Pirmajās divās kārtās piedzīvoti “sausie” zaudējumi – 0:2 pret “Liepāju” un 0:1 pret “Jelgavu”, bet nākamajās divās cīņās gūti jau desmit vārti – 6:0 pret “Tukums 2000″/TSS un 4:2 pret “Metta”.

Pirms sestdienas dueļa ar diviem vārtiem “Daugavpils” vienībā jau izcēlies Namdi Činoso-Ofors, bet iepriekšējā duelī pret “Metta” savu rēķinu atklāja arī pieredzējušais Valērijs Afansajevs. Divus vārtus šajā sezonā Rīgas klubā jau iesitis Felipe Brisola.

“Daugavpils” klubam šajā duelī nevarēja palīdzēt Džošua Ogene-Očuko, kurš līdz šim guvis vienus vārtus, bet iepriekšējā duelī ar “Metta” jau pirmajā puslaikā saņēma sarkano kartīti.

Aizvadītajā sezonā abas komandas tikās četras reizes, visās “sauso” uzvaru svinot “Riga” – 1:0, 3:0, 4:0 un 2:0.

Pirmie sestās kārtas mači paredzēti 7.jūlijā.

Jau ziņots, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, ņemot vērā esošo situāciju Latvijas teritorijā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, pieņēmusi lēmumu no 1.jūlija atcelt ierobežojumu skatītājiem pašmāju futbola sacensībās atrasties tribīnēs. No piektdienas virslīgas un citās LFF organizētajās sacensībās būs atļauta skatītāju klātbūtne, izdarot attiecīgos grozījumus LFF organizēto sacensību sanitārajā protokolā.

Kā ceturtdien noskaidroja aģentūra LETA, pirmo kārtu ar atvērtām tribīnēm klātienē varētu apmeklēt no 150 līdz 1000 skatītāju, atkarībā no klubu stadionu kapacitātes.

Virslīgas līderpozīcijā ar 12 punktiem četrās spēlēs ir RFS, kurai divus punktus zaudē piecus mačus aizvadījusī “Ventspils”, bet “Riga” seko ar deviņiem punktiem četros dueļos. Septiņi punkti piecās spēlēs ir Jūrmalas “Spartakam”, bet pa sešiem punktiem iekrājušas “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils” un “Metta” komandas. Piecus punktus guvusi “Valmiera”, bet “Tukums 2000″/TSS piecos dueļos palikusi bešā.

Dalību Eirokausos nodrošina pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī vēl viena ceļazīme tiek izspēlēta Latvijas kausa izcīņā (ja kausa ieguvēja ir kāda no komandām, kas ieņem vietu labāko trijniekā virslīgā, tad ceturto Eirokausu ceļazīmi iegūs čempionāta ceturtās vietas īpašniece, kā tas pērn veiksmīgi izdevās valmieriešiem).

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāsākas 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas situāciju. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās, un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Šobrīd plānots, ka četras no piecām kārtas spēlēm būs vērojamas kanālā “Sportacentrs.com TV”, bet viena – kanālā “Best4Sport TV”.

Jau otro sezonu turnīra ģenerālsponsors ir uzņēmumu grupa “Optibet”.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.