“Ventspils” uzvar Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas mačā

29/02/2020 19:03

“Ventspils” sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) mājās pieveica Raplas “Avis Utilitas”, bet “Latvijas Universitāte” (LU) Tallinā atzina “Kalev”/TLU vienības pārākumu.

“Ventspils” savā laukumā ar 96:74 (26:20, 19:30, 28:11, 23:13) apspēlēja Viktora Iļjina pārstāvēto Raplas “Avis Utilitas” komandu.

Mājinieku labā ar 17 punktiem izcēlās Māris Gulbis. “double-double” – 16 punkti un desmit atlēkušās bumbas – Klāva Čavara rēķinā, 13 punkti un piecas atlēkušās bumbas Ronaldam Zaķim, bet 11 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Timotija Neokartesa Šortsa kontā.

Viesiem Iļjins nepilnās 13 minūtēs guva piecus punktus, bet rezultatīvākais ar 18 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Raits-Rīvo Lāne.

Ventspilnieki izšķirošo pārsvaru nodrošināja trešajā ceturtdaļā.

Ventspils komanda ar 17 uzvarām 23 spēlēs ir stabilā ceturtā vietā, bet Raplas vienība ar 11 panākumiem 23 dueļos ir tieši aiz kurzemniekiem.

Pirms divām nedēļām pret “VEF Rīga” pārtrūka “Ventspils” septiņu uzvaru sērija.  Spēle ar Raplas komandu līgas pirmajiem čempioniem būs laba pārbaude pirms trešdien Turcijā paredzētās FIBA Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmās spēles.

Pirmajā aplī Raplā ventspilnieki uzvarēja ar 91:69.

LU basketbolisti viesos ar 74:94 (27:28, 10:17, 21:27, 16:22) piekāpās turnīra tabulas kaimiņienei Tallinas “Kalev”/TLU, kuru pārstāv Mareks Jurevičus.

LU rindās 18 punktus sakrāja Renārs Birkāns, 11 – Adrians Šnipke.

Tallinas klubam lielisks “double-double” – 26 punkti un 18 atlēkušās bumbas -, kā arī pa piecām rezultatīvām piespēlēm un bloķētiem metieniem un fantastisks lietderības koeficients 54 Maiklam Bjūkenenam.

Izšķirošo pārsvaru arī šajā mačā mājinieki ieguva trešās ceturtdaļas sākumā, kuru uzsāka ar 15:0 izrāvienu.

Studenti ar četrām uzvarām 22 spēlēs ir 13.vietā, bet Tallinas komanda ar sešiem panākumiem tikpat dueļos ir pozīciju augstāk.

Abām komandām palikušas tikai teorētiskas izredzes pakāpties līdz astotajai vietai apvienotajā līgā, bet abām vēl jāpacīnās par tiesībām spēlēt nacionālo čempionātu izslēgšanas turnīrā.

Pirmajā spēlē rīdzinieki uzvarēja ar 83:80.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas – septiņas Latvijas vienības – “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Ogre”, “Jūrmala”/”Betsafe”, “Latvijas Universitāte”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, Raplas “Avis Utilitas”, Tallinas “Taltech”, Pērnavas “Sadam”, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, Tallinas “Kalev”/TLU un Rakveres “Tarvas”. Tiesa, “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” no turnīra tika izslēgta.

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros “Final 4” turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”.