“Riga” minimāli pārspēj “Liepāju”, “Ventspils” sagrauj RFS

18/08/2019 20:52

Latvijas čempione futbolā “Riga” svētdien “Optibet” futbola virslīgas mačā savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Liepājas” vienību.

Uzvaras vārtus astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām guva ukraiņu uzbrucējs Miroslavs Slavovs.

Spēles pirmā puslaika pirmajā daļā lielāks pārsvars bija viesiem un puslaika vidū “Liepājas” uzbrucējs Vugars Askerovs bīstami sita pa “Riga” vārtiem, tikai ar pirkstgaliem bumbu atvairot rīdzinieku vārtsargam Robertam Ozolam. Savukārt puslaika otrajā pusē, 35.minūtē, pēc Vladislava Gabova piespēles no tuvas distances bumbu ar galvu pāri vārtiem sita Ivans Lukjanovs.

Pāris minūtes vēlāk sekoja vēl viens sitiens pa “Liepājas” vārtiem, taču arī pretinieku vārtsargs Valentīns Raļkevičs spēlēja droši. Puslaika beigās gan atkal otrā laukuma galā bija pāris bīstami momenti, taču pirmie vārti izpalika.

Otrā puslaika pirmajā pusē pāris reizes situāciju pie vārtiem saasināja “Riga”, turpretī “Liepājai” pirmais moments bija 71.minūtē, kad no tuvas distances pāri vārtiem sita Askerovs, kurš gan bija aizmugurē. Nākamā puslīdz bīstamā situācija bija 13 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad viens no viesu vadošajiem spēkiem uzbrukumā Danu Spataru izpildīja spēcīgu soda sitienu, kas gan lidoja tieši vārtiem pa vidu un Ozolam lielas problēmas nesagādāja.

Spēles 82.minūtē beidzot tika gūti pirmie vārti, kurus noorganizēja divi ukraiņi – pēc Vjačeslava Šarpara piespēles ar galvu bumbu “Liepājas” cietoksnī iesita Miroslavs Slavovs. Liepājnieki atbildēja ar pāris uzbrukumiem, kamēr “Riga” kompensācijas laikā varēja panākt 2:0, taču Slavovs no pāris metriem sita pāri vārtiem.

Čempionāta līdervienība “Riga” pēdējā laikā demonstrējusi lielisku sniegumu, jo pēdējās septiņās spēlēs izcīnītas piecas uzvaras. Tostarp pēdējā mačā ar 2:1 pret sīvāko konkurenti RFS. Tikmēr liepājnieki pēdējos septiņos mačos guvuši vien divus panākumus. Pēdējo no tiem izdevās izcīnīt jūlija beigās, kad viesos ar 3:2 uzvarēta “Metta” komanda.

“Riga” pēdējās nedēļas vairāk koncentrējās Eirokausiem, kas atmaksājās ar uzviju. UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā, spēkojoties ar Helsinku HJK komandu, rezultāts divu spēļu summā bija 3:3. Tomēr viesos vairāk gūto vārtu dēļ, tālāk tika tieši rīdzinieki. Līdz ar to “Riga” spēlēs “play off” kārtā, kur tiksies ar Dānijas čempioniem “Kobenhavn”.

Dalību Eiropas līgā ņēma arī liepājnieki, tomēr viņi kvalifikācijas otrajā kārtā divu spēļu summā ar rezultātu 0:3 zaudēja Zviedrijas klubam “Norrkopping”.

Abas Latvijas komandas šosezon iepriekš bija tikušās divas reizes, arī tajos mačos uzvaru svinot rīdziniekiem – 1:0 un 2:1.

Rīdziniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt Stefans Paničs, bet liepājnieku rindās nebija Vadima Žuļeva, jo abi izcieš vienas spēles diskvalifikāciju.

Kā vēstīts, “Ventspils” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā ar 3:0 (1:0) pārspēja RFS vienību. Ventspilniekiem divreiz izcēlās nigēriešu uzbrucējs Tosins Aijeguns.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Optibet” Latvijas virslīgas 26.kārtas ievadā “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” futbolisti sestdien Vidzemes Olimpiskā centra stadionā ar 3:1 pārspēja “Jelgavu”, tādējādi apsteidzot ceturtajā vietā esošo “Ventspils” komandu. Savukārt Jūrmalas “Spartaks” viesos ar 3:2 uzveica “Daugavpili”.

Šo kārtu izlaiž “Metta” futbolisti, kuri sestdien pārbaudes spēlē viesos ar 1:2 (1:2) piekāpās Lietuvas klubam Viļņas “Žalgiris”. “Metta” rindās vienīgos vārtus guva Rendijs Šibass.

Ar 47 punktiem 22 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, bet par sešiem punktiem mazāk ir 24 cīņas aizvadījušajai RFS. Tālāk ar 37 punktiem 23 spēlēs ir “Spartaka” komanda, ceturtā ar 34 punktiem 22 spēlēs ir “Ventspils”, kam ar 33 dueļiem 23 mačos seko “Valmiera Glass”/ViA, bet 28 punkti 23 dueļos ir “Liepājai”. Septītā ar 26 punktiem ir 22 mačos aizvadījusī “Jelgava”, tālāk ar 24 punktiem 21 duelī seko “Daugavpils”, bet pēdējā ar 19 punktiem 22 cīņās ir “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.