Vērienīgā starptautiskā antidopinga operācijā aizturēti vairāk nekā 200 cilvēku

Pasaules Antidopinga aģentūra, sportazinas.com
Pasaules Antidopinga aģentūra | Foto: Marc Braibant/AFP

Vērienīgā starptautiskā policijas operācijā, iesaistoties 33 valstīm un Pasaules Antidopinga aģentūrai (WADA), konfiscēti vairāki miljoni dopinga vielu un viltotu medikamentu vienību, kā arī aizturēti 234 cilvēki, pirmdien pavēstīja Eiropols.

Operācijā, kurā bija iesaistītas 23 Eiropas Savienības valstis, kā arī vēl desmit citas valstis, ieskaitot Albāniju, Kolumbiju, Islandi, Šveici un ASV, konfiscēti 3,8 miljoni nelegālu medikamentu vienību, teikts paziņojumā.

Operācijā “likvidēti 17 organizētās noziedzības grupējumi, kas bija iesaistīti viltotu medikamentu un dopinga vielu kontrabandā Eiropā”.

Eiropola koordinēto operāciju “Viribus” vadīja Itālijas policija, un tajā bija iesaistīts Interpols, Kopīgais pētniecības centrs, kā arī Eiropas Pretkorupcijas birojs (OLAF).

Operācija, kuras vadībā atradusies arī Grieķijas policija, bijusi lielākā līdz šim īstenotā šāda veida operācija, norādīja Eiropols.

“Pēdējo 20 gadu laikā tirdzniecība ar anaboliskajām vielām pasaulē ir būtiski palielinājusies,” apliecināja Eiropols, minot, ka lietotāju vidū ir sportisti, kultūristi un sporta zāļu entuziasti.

Nelegālie hormoni tiek izmantoti arī dzīvnieku audzēšanā, lai uzbarotu lauksaimniecības dzīvniekus un uzlabotu sacīkšu zirgu sniegumu.

Policija Eiropā slēgusi deviņas pagrīdes laboratorijas un konfiscējusi 24 tonnas neapstrādāta steroīdu pulvera.

“Mēs vēlētos apsveikt visas dalībvalstis un citas organizācijas, kas devušas ieguldījumu šajā sekmīgajā operācijā,” sacīja WADA izlūkošanas un izmeklēšanas nodaļas vadītājs Ginters Jangers.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par