Verneram “hat-trick”, Leipcigas vienība viesos izdemolē “Mainz 05”

24/05/2020 19:16

Dienas centrālajā Vācijas bundeslīgas spēlē “Leipzig”, pateicoties trim Timo Vernera gūtajiem vārtiem, viesos sagrāva “Mainz”, “Augsburg” pārliecinoši tika galā ar Gelzenkirhenes “Schalke 04”, bet Ķelnes futbolisti mača beigās triju minūšu laikā izrāva neizšķirtu pret Diseldorfas “Fortuna’, panākot 2:2.

Cīņā par vietām Čempionu līgā “Leipzig” svētdien viesos ar 5:0 (3:0) sagrāva Maincas vienību.

11.minūtē Verners guva savus pirmos vārtus mačā, 48.minūtē pievienoja vēl vienus un 75.minūtē noformēja “hat-trick”. Vēl pa vārtiem viesu labā 23.minūtē iesita dānis Jusufs Poulsens, bet 36.minūtē – Marsels Zabicers.

Verners ar 24 vārtiem sasniedza savu sezonas rekordu.

Pārliecinoši pie panākuma viesos tika arī “Augsburg”, kas ar 3:0 (1:0) pārspēja “Schalke 04”.

Mača rezultātu jau sestajā minūtē atklāja Eduards Lēvens, bet otrajā periodā trīskāršot rezultāta starpību palīdzēja Noā Džoels Sarenrens-Bazē un Serhio Kordova.

Svētdien treneris Heiko Herlihs piedzīvoja uzvarošu debiju izbraukumā pēc tam, kad brauciens iegādāties zobu pastu viņam bija beidzies ar diskvalifikāciju no pagājušās nedēļas nogales spēles.

“Schalke 04” Eiropas līgas cerības pēc zaudējuma savā laukumā joprojām palika divu punktu attālumā no sestās vietas, ko ieņem “Wolfsburg”.

“Treniņos daudz praktizēju brīvsitienus. Ļoti labi ar tiem pēdējā treniņu nedēļā neveicās, bet par laimi spēlē tas darbojās,” pēc mača raidorganizācijai “Amazon” sacīja Lēvens.

Uzmanību koncentrējot aizsardzībai, Sarenrens-Bazē savus pirmos vārtus bundeslīgā guva pretuzbrukumā, bet Kordova izmantoja mājinieku kļūdu.

Spēle sākās ar klusuma brīdi par godu Covid-19 upuriem.

“Mēs gaidījām kaut ko pavisam savādāku. Domāju, ka mēs spējām mainīties pēc sagrāves pret Dortmundes “Borussia” iepriekšējā kārtā, taču tad pieļāvām individuālas kļūdas,” sacīja

Gelzenkirhenes vienības kapteinis Daniels Kalidžuri.

“Mums ir jānovērš šīs mazās kļūdas. Es cenšos palīdzēt komandai ar savu pieredzi. Mums ir jāpieņem notikušais un jālūkojas uz priekšu,” viņš piebilda.

Svētdienas pēdējā cīņā divu turnīra tabulas lejasdaļas komandu cīņā “Koln” savā laukumā atspēlēja divu vārtu deficītu un spēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar Diseldorfas “Fortuna”.

Rezultātu 41.minūtē ar precīzu raidījumu atklāja viesu uzbrucējs Kenans Karamans.

58.minūtē lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija mājiniekiem. Marks Uts no spēles trāpīja pa vārtu stabu, bet mirkli vēlāk Eriks Tomijs soda laukumā atbruņoja pretinieku, taču pārkāpa noteikumus. Tomēr Uta raidījumu vārtu apakšējā stūrī no 11 metru atzīmes viesu vārtsargs Florians Kastenmeiers atvairīja.

Tūlīt mājinieki veica trīs spēlētāju maiņas, taču 61.minūtē tieši Tomijs rezultāta starpību dubultoja 2:0.

Arī viesi veica visas piecas atļautās spēlētāju maiņas, spēlē raidot svaigus spēkus, taču mājinieki fantastiskā veidā mača beigās atspēlējās.

88.minūtē franču uzbrucējs Antonijs Modests pēc Dominika Drekslera piespēles ar galvu raidīja bumbu vārtos pēc atsitiena pret zemi, bet pieliktā laika pirmajā minūtē neizšķirtu ķelniešiem pēc vēl vienas teicamas Drekslera piespēles izrāva Hons Kordova, ar galvu raidīdams bumbu vārtos tieši pa vidu – 2:2.

Ķelnes klubs ar 34 punktiem ieņem desmito vietu turnīra tabulā, tikai par pieciem punktiem atpaliekot no dalības Eiropas kausos, kamēr Diseldorfas klubs ar 24 punktiem ieņem 16.vietu, kuras īpašniekiem pēc sezonas būs jātiekas “play-off” spēlēs ar otrās bundeslīgas trešās vietas ieguvēju par vietas saglabāšanu līgā.

Visas bundeslīgas spēles līdz sezonas beigām notiks bez līdzjutējiem, lai mēģinātu ierobežot koronavīrusa infekciju.

Sestdien līderi Minhenes “Bayern” pārspēja Frankfurtes pie Mainas “Eintracht” ar 5:2, un otrajā vietā esošā Dortmundes “Borussia” ar 2:0 pieveica “Wolfsburg” viesos.

Kopvērtējuma vadībā ar 61 punktu 27 spēlēs ir Minhenes “Bayern” komanda, kurai ar 57 punktiem seko Dortmundes “Borussia”. Pēc svētdienas uzvaras uz trešo vietu pakāpās “Leipzig”, kam ir 54 punkti, ar 53 punktiem seko Leverkūzenes “Bayer”, bet 52 punkti ir Menhengladbahas “Borussia”, kas tuvāko sekotāju apsteidz par 13 punktiem.