Verpakovskis: ceru, ka ieguldītais darbs nesīs rezultātus

15/08/2017 09:20
Māris Verpakovskis, www.sportazinas.com

Jau rīt, 16. augustā, tiks aizvadīti Latvijas kausa pirmie trīs ceturtdaļfināli. Šajā dienā spēles aizvadīs gan Virslīgas komanda FK “Liepāja/Mogo”, gan 2. līgas komanda “Karosta”. Tā kā “Liepāja/Mogo” prezidents Māris Verpakovskis ir pieteikts arī “Karostas” sastāvam 2. līgā, sazinājos ar leģendāro Latvijas izlases uzbrucēju, lai noskaidrotu, kāda situācija šobrīd ir Liepājas komandā un vai skatītājiem būs iespēja redzēt Māri “Karostas” sastāvā spēlē pret RFS.

FK “Liepāja/Mogo” spējusi izcīnīt jau trīs uzvaras pēc kārtas. Kā ir mainījusies situācija komandā kopš sezonas sākuma, kad komandai uzvaras mijās ar zaudētiem punktiem turnīra tabulā?

Skaidrs, ka tagad spēle ir nostabilizējusies. Treneris ir iepazinies ar esošajiem spēlētājiem un viņu potenciālu, tāpat spēlētāji ir sapratuši trenera prasības un tam, protams, ir vajadzīgs laiks. Atnākot jaunam trenerim uz jaunu komandu, nevar gaidīt rezultātu no pirmās spēļu kārtas.

Skaidrs, ka ir vajadzīgs laiks, lai treneris pierastu pie komandas un lai komanda pierastu pie trenera. Šis laiks ir pagājis, un tagad mēs redzam arī rezultātu. Protams, ka mēs gribējām uzvarēt no pirmās kārtas un katrā spēlē, tomēr reāli dzīvē tas tā ļoti reti notiek, ka atnāk jauns treneris un uzreiz komandā visi viens otru un vēl treneri saprot no pus vārda. Arī sastāvs mums ziemā diezgan nomainījās, tā kā ir normāli, ka arī puišiem ir vajadzīgs laiks, lai saspēlētos savā starpā.

Kopumā čempionāts, jūs redzat, kāds ir – viens otram atņem punktus un pirms spēles ir grūti prognozēt uzvarētāju. Ar to čempionāts ir interesants gan skatītājiem, gan pašām komandām.

Nākamajās divās spēlēs gaidāms fanu saldais ēdiens – Kurzemes derbijs. Viena no spēlēm tiks aizvadīta Latvijas kausa ietvaros, bet otra – virslīgas. Pēc tam sekos spēle pret šī brīža Virslīgas līderi – “Spartaku”. Kā komanda gatavojas tik nopietnam spēļu maratonam?

Komandai, sakarā ar Babītes izslēgšanu, bija tāds ilgāks periods bez spēlēm. Komandai bija iespēja aizvadīt mazos treniņprocesus divas reizes dienā ar slodzēm, lai būtu gatavi šīm svarīgajām spēlēm. Darbs ir ieguldīts un ceru, ka tas nesīs rezultātus.

Tagad jau principā vairāk neko nesagatavosies. Var tikai taktiski un psiholoģiski sagatavoties, jo laiks starp spēlēm ir diezgan īss un vairāk ir jādomā par atjaunošanos, nevis par slodzes iedošanu.

16. augustā spēles Latvijas kausā aizvadīs gan 2. līgas futbola klubs “Karosta”, gan arī futbola klubs “Liepāja”. Cik var noprast, Jūs šajā dienā nebūs iespējams redzēt “Karostas” sastāvā?

Jā, tas bija arguments, kāpēc es neizskatīju iespēju, ka es varētu piedalīties šajā spēlē. Protams, ka paralēli notiks FK “Liepājas” spēle ar Ventspili un tā man ir daudz svarīgāka – tajā brīdī būšu tur.

Pastāstiet, kā Jūs nonācāt līdz “Karostas” komandai. Klubs jūs uzrunāja vai pats izrādījāt iniciatīvu, ka vēlaties aizvadīt vēl kādu spēli?

Klubs uzrunāja mani no paša sākuma un vaicāja, vai man būtu interese uzspēlēt kādreiz. Teicu, ja būs brīvs laiks, tad varbūt kādā spēlē piedalīšos. Netika dots solījums, ka piedalīšos katrā spēlē visas sezonas garumā.

Māris Verpakovskis, www.sportazinas.com

Vai arī nākotnē ir doma pārstāvēt “Karostas” komandu?

Paskatīsimies. Nekāds līgums nav parakstīts un solījumi arī nav doti. Skatīšos pēc garastāvokļa. Nevajag to uztvert pārāk nopietni. Tā nav nekāda atgriešanās, kā kaut kur bija rakstīts. Tas ir vairāk tāds brīvā laika pavadīšanas veids vai hobijs. Protams, ka aktīvo profesionālo futbola gaitu es esmu beidzis. Var teikt, ka buči ir pakarināti. Tas tik tā – prieka pēc.

Cik aktuāla Virslīgas klubam ir šāda 2. līgas komanda? Daudz gados jaunu spēlētāju, kuri vēl varētu progresēt… Vēl jau ir Grobiņas komanda 1. līgā, kuru pārstāv Liepājas futbola skolas audzēkņi!

Mēs mēģinām kaut kādā veidā risināt problēmas. Ir posms starp dublieriem, U18 čempionātu un lielo komandu, kad tomēr daudz jaunie paliek bez spēļu prakses un tāpēc tā problēma ir jārisina, lai arī tiem, kuri ir mazāk perspektīvi un netiek dublieros, ir iespēja palikt futbolā un uzspēlēt. Kas zin, varbūt kāds vēlāk atverās un tur vēl kāds futbolists var papildināt arī virslīgas komandu.

Tas arī ir iespējams, jo tā ģenētika mums, cilvēkiem, ir dažāda un it īpaši mums Latvijā bieži sportisti un futbolisti atverās daudz vēlākā vecumā nekā tas ir pieņemts Eiropā vai pasaulē.

2. līgas klubs “Karosta” gatavs parādīt zobus RFS (Intervija)

Komandā pirms Ģirta Karlsona pievienošanās jau bija četri uzbrucēji (Marks Kurtišs, Kristaps Grebis, Artūrs Karašausks, Giorgi Eristavi – red.) Kā nonācāt līdz tam, ka komandai pievienojās vēl viens uzbrucējs – Ģirts Karlsons?

Gribējām pastiprināt uzbrūkošo līniju un tad, kad radās tāda iespēja, mēs neatteicāmies no viņas. Ģirts tomēr ir pagājušā gada bombardieris. Viņš ir liepājnieks, vietējais, plus vēl šogad viņš tika saukts uz izlasi. Es domāju, ka tas mums ir ļoti labs papildinājums.

Jā, mums bija četri uzbrucēji, bet tieši centra uzbrucēja pozīcijā mums principā varēja spēlēt tikai Grebis un Kurtišs. Diemžēl Grebis vecuma dēļ visas spēles pa 90 minūtēm nav gatavs aizvadīt. Viņš vairāk gatavs mums palīdzēt, nākot uz maiņu. To viņš šobrīd arī veiksmīgi dara, iznākot un gūstot vārtus vai mainot spēles gaitu. Viņam vajadzēja tādu palīgu, kas var spēlēt visas 90 minūtes un visas spēles, tāpēc uzskatu, ka Ģirts mums ir labs papildinājums un viņš to ir pierādījis. Spēlē pret Jelgavu Karlsons guva divus vārtus un nopelnīja soda sitienu.

Kāda šobrīd ir situācija ar savainoto Jāni Ikaunieku? Kad Ikaunieks varētu atgriezties laukumā?

Jānis Ikaunieks vēl ir Spānijā, viņš atjaunojās. Ja viss notiks pēc plāna, tad septembrī mēs viņu ceram sagaidīt jau uz laukuma. Ļoti ceram, ka tā arī būs. Domāju, ka uz izlases mačiem līdzjutēji diemžēl viņu nesagaidīs. Septembra izlases mačos viņš nebūs, bet septembra čempionāta spēlēs mēs ļoti ceram viņu sagaidīt ierindā, un noteikti tas būs mums ļoti vērtīgs papildinājums.

Šobrīd faniem aktuāla tēma ir Latvijas basketbola izlase un Kristaps Porziņģis. Nav noslēpums, ka Kristaps ir savas pilsētas patriots un FK “Liepāja/Mogo” fans. Varbūt ar Kristapu esat pārrunājuši iespējamus sadarbības variantus?

Noteikti došos apmeklēt spēli pret Lietuvas izlasi. Ir doma varbūt arī aizbraukt uz Turciju un viņus atbalstīt. Noteikti padomāsim arī kādu akciju. Viņš mūs vienmēr ir atbalstījis, kā arī Kristapu atbalstīsim izlasē un parādīsim mūsu līdzi jušanu vai to, ka mēs pārdzīvojam un ticam šai izlasei, it īpaši Kristapam. Mums visiem ir liels prieks, ka viņš šogad ir izlēmis spēlēt izlasē un palīdzēt mums. Protams, mēs gaidām un ceram, ka mūsu izlasei būs labi rezultāti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…