Verpakovskis: gribēju Portugāles izlasi atvest uz Liepāju

06/06/2017 12:22
Māris Verpakovskis, Kaspars Gorkšs, www.sportazinas.com

Latvijas futbola izlases leģenda Māris Verpakovskis sarunā ar Latvijas avīzi ieskicējis savus tuvākos plānus un pastāstījis par iegūto deputāta amatu Liepājas pašvaldībā.

Pasaulē populāras ir gan klubu, gan izlašu treniņnometnes. Valstīs kā Austrija, Šveice, Spānija ir izveidotas speciālas treniņu bāzes, kas nepieder nevienam komandai, bet pilda sagatavošanas bāzes funkcijas starpsezonā vai ziemas pauzē. Piemēram, klubi no Krievijas ziemās brauc trenēties uz siltākām vietām – Spāniju, AAE un citām vietām. Savukārt vasarās populārākas klubu pieturvietas ir Šveicē un Austrija, jo laikapstākļi tuvāk jūrai ir krietni par karstu kvalitatīvam treniņdarbam.

Māris Verpakovskis uzskata, ka Liepājas futbols varētu iesaistīties arī šajā biznesa lauciņā, jo vēju pilsēta spēj nodrošināt kvalitatīvu piedāvājumu.

Tagad mēģinu panākt, lai Liepājā treniņu nometnes rīko gan ārzemju klubu komandas, gan izlases. Vasarā pie mums ir ideāli apstākļi, nākamgad Pasaules kausa izcīņa notiks Krievijā, un visas tajā iesaistītās komandas vietu nometnei meklēs tuvumā, šobrīd cenšamies kādu dabūtu pie sevis.”

Teorētiski bija iespējams, ka portugāļi pēc spēles Rīgā varētu doties uz Liepāju un gatavoties Konfederāciju kausa izcīņai, bet mazliet par vēlu sākām šīs sarunas,” stāsta Verpakovskis, kurš jau ceturto gadu ir Liepājas komandas prezidents.

Kā zināms biznesā daudz nosaka tieši kontakti, tādēļ Māris nolēmis atjaunot kontaktus ar savu veco aģentu, kurš gadu laikā kļuvis par vienu no ietekmīgākajām figurām Krievijas futbola tirgū.

Nupat biju Maskavā atjaunot kontaktus ar Germanu Tkačenko, kurš bija mans aģents un šobrīd vada, šķiet, Krievijā lielāko aģentūru. Savulaik mani saveda kopā ar Žoržu Mendešu, kurš ir Krišti-
anu Ronaldu un Žozē Mourinju aģents, un es bieži konsultējos ar kādu sievieti, kas strādā pie viņa.”

Nav tik vienkārši kā škitis – tā Māris par “FK Liepājas” komandas izveidošanu.

“Tagad visu laiku jādomā par organizāciju, treniņu procesu, spēlētāju meklēšanu, pārdošanu, naudu. Iepazinu futbolu no otras puses un sapratu, ka nav tik vienkārši. Grūtākais ir tieši atbildības slogs – 
no tevis atkarīgi 35 cilvēki, plus akadēmija, administrācijas darbinieki.”

Ir bijis tā, ka vakaros pārdzīvoju, nevaru aizmigt – jāizmaksā algas, bet naudas nepietiek. Finansiālajā ziņā gan mums lielu problēmu nav bijis, algas izmaksas aizkavējušās, maksimums, divas nedēļas. Pateicoties sponsoriem un komandu atbalstītājiem, allaž esam atraduši izeju un parādā neesam palikuši.”

Tāpat Māris pieskāras Latvijas futbola federācijā notiekošajam, jo atklāti bija paudis negatīvu viedokli “Skonto” stadiona sāgas sakarā.

“Noteikti ir vērts aizdomāties, zinot, kam stadions piederēja un kādi cilvēki tur bija iesaistīti. Nekādu pierādījumu man nav, bet gaiteņos tā runā. Darbu valdē turpināšu līdz pavasarim, kad kongresā būs pārvēlēšana, un tad redzēs, kas notiks tālāk. Ceru, ka nekas nemainīsies un Kaspars Gorkšs pretendēs uz prezidenta amatu, es noteikti viņu atbalstīšu, bija spilgts izlases līderis un kapteinis ar daudzām labām idejām.”

Verpakovskis nule kā iekļuvis Liepājas domē, startējot vienā sarakstā ar pašreizējo Liepājas mēru Uldi Sesku, ar kuru gadu laikā izveidojušās (Māra meitas no pirmās laulības vectēvs) labas attiecības.

“Saņēmu piedāvājumu, apdomājos un piekritu, jo, esot Liepājas sporta organizatoriskajā dzīvē, būtu noderīgi arī pašvaldībā pārstāvēt sporta intereses. Liepājā ir vieglatlētikas manēža, olimpiskais centrs, būs tenisa halle. Ļoti gribas atrisināt arī jautājumu par futbola halli, jo mums tomēr 600 bērni trenējas.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Haralds Egle
20/01/2022 08:51

Egle parāda augstāko pilotāžu un aizvada karjeras labāko maču AHL (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Amerikas Hokeja līgā (AHL) iespaidīgu sniegumu demonstrēja latviešu uzbrucējs Haralds Egle, kurš guva trīs rezultativitātes punktus, taču viņa pārstāvētā Manitobas “Moose” ar rezultātu 3:4 atzina Aiovas “Wild” pārākumu….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…