Verpakovskis: Kijevas “Dynamo” īpašnieks pēc manis atsūtīja savu privāto lidmašīnu

Māris Verpakovskis, sportazinas.com
Māris Verpakovskis | Foto: fkrfs.lv

Latviešu leģendārais futbolists , kurš šobrīd ir Latvijas futbola virslīgas kluba RFS ģenerāldirektors, Jurija Žigajeva video blogā atklājis detaļas, kā viņš savulaik nonāca slavenajā Kijevas “Dynamo” komandā.

Verpakovskis tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem latviešu futbolistiem. Viņš karjeras laikā spēlējis tādos latviešu klubos kā “Baltika”, Liepājas “Metalurgs”, Rīgas “Skonto”, un “Liepāja”.

Savukārt kā leģionārs Verpakovskis pārstāvējis ukraiņu un horvātu grandus Kijevas “Dynamo” un Splitas “Hajduk”, kā arī Spānijas komandas “Getafe” un Vigo “Celta”. Vēl viņš bijis Grieķijas komandas Hēraklejas “Ergotelis” un Azerbaidžānas kluba “Baku” spēlētājs.

Verpakovskis savulaik no “Metalurga” pārgāja uz “Skonto”. “Daudzi par to pāreju joprojām nav aizmirsuši un dažreiz man iebāž acīs un vēl nav piedevuši,” izteicās Verpakovskis. “Es to ļoti labi saprotu, bet nu esmu jau simtiem reižu stāstījis, kāpēc es to izdarīju. Uz to brīdi “Skonto” bija vienīgais klubs, uz kuru varēju aizbraukt, turklāt viņi dažādos aspektos bija lielā atrāvienā no citiem Latvijas klubiem.”

Kādreizējais latviešu uzbrucējs atklāja, ka viņam pēc tam pāriet no “Skonto” uz “Dynamo” komandu problēmu nebija. “Tādā ziņā man Guntis Indriksons [tā brīža “Skonto” vadītājs] ļāva izvēlēties klubus, uz kuriem varu iet, jo viņu apmierināja visi varianti. Man bija jādomā pašam, kur attīstīt savu karjeru, bet Indriksons ieteica tieši “Dynamo”, taču ne agresīvā veidā.”

“Pirms došanās uz “Dynamo” man zvanīja Ihors Surkis [“Dynamo” īpašnieks]. Viņi tobrīd spēlēja pret Milānas “Inter” pēdējo Čempionu līgas spēli grupu turnīrā. Īpašnieks izteica vēlmi, lai es atbraucu uz šo maču, lai izjūtu atmosfēru, paskatos spēli, ieeju ģērbtuvēs un apskatu bāzi. Tobrīd es vēl šaubījos, ko darīt, jo bija arī finansiāli izdevīgāki piedāvājumi,” turpināja Verpakovskis, kurš atklāja, ka lielāku algu piedāvājusi Krievijas komanda Samaras “Krylya Sovetov”, kā arī iespēja pievienoties bija Grieķijas vienībai Pirejas “Olympiacos”.

“Surkis man teica, ka ja vēlos pieņemt pareizo lēmumu, ir jāatbrauc uz spēli. Jautāju – ja šodien ir spēle, kā jūs vēlaties, lai es ierodos? Īpašnieks teica, ka nav problēmu, viņš atsūtīs savu privāto lidmašīnu un es atlidošu uz spēli. Man tas izklausījās neticami, taču pajautāju, vai kādu var paņemt līdzi? Surkis deva apstiprinājumu un uz maču aizlidojām ar tēti,” atklāja Latvijas futbola leģenda.

“Noskatījāmies spēli un aizgājām uz bāzi, kur mani ļoti labi pieņēma. Redzēju, ka viņi ļoti vēlas parakstīt līgumu, tādēļ visas šaubas atkrita,” turpināja Verpakovskis, kurš kopumā ir apmierināts ar savu karjeru. “Esmu pateicīgs, ka man tā izvērtās tāda, kāda tā ir. Esmu apmierināts ar visiem klubiem un valstīm, kurās spēlēju. Varbūt Azerbaidžānā nebija tā labākā pieredze, bet visās citās vietās es nevaru teikt, ka tie bija zemē nomesti gadi.”

Verpakovskis arī atklāja, ka karjeras laikā iemācījies kopumā piecas valodas, kā arī runāja par finansiālo pusi. Žigajevs uzdeva jautājumu, vai Verpakovskis karjeras laikā nopelnīja algu vismaz miljona eiro apmērā, uz ko viņš atbildēja apstiprinoši. “”Dynamo” un “Getafe” komandās bija labākie līgumi, arī Azerbaidžānā nebija slikti,” sacīja kādreizējais futbolists.

Leģionāra gaitas Verpakovskis uzsāka 2003. gadā, kad viņš devās uz “Dynamo” un nospēlēja tur četras sezonas. Zīmīga epizode Verpakovska karjerā bija 2004./05. gada sezonā, kad kopā ar “Dynamo” viņš UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā guva vārtus pret slaveno Madrides “Real”, pārspējot Ikeru Kasiljasu (2:2).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par