Verpakovskis: Klubs gandrīz bankrotā, “Metz” vēlas nopirkt Ikaunieku, bet viņš domā par palikšanu “Liepājā”…

22/04/2021 19:47

Kādreizējais futbola kluba “Liepāja” prezidents Māris Verpakovskis raidījumā “Pa pāris kausiem” atklājis detaļas par pussarga Jāņa Ikaunieka transfēru uz Francijas augstākās līgas vienību “Metz” 2015. gadā.

2014. gadā Ikaunieks “Liepājas” sastāvā guva 24 vārtus 35 spēlēs un tika nosaukts par virslīgas labāko spēlētāju. Pussarga sniegums ieinteresēja vairākus klubus, tajā skaitā Francijas komandu “Metz”, kura 2015. gada sākumā iegādājās Ikaunieku par 400 tūkstošiem eiro. Verpakovskis atceras, ka pašam Ikauniekam līdz pat pēdējām brīdim bija šaubas par pievienošanos “Metz” vienībai.

“Viss bija sarunāts, atbraucām uz Franciju, viņi mums parādīja bāzi, stadionu. Bet Jānis ar savu skābo seju kā staigāja, tā staigā. Apsēžamies, lai parakstītu līgumu, un “Metz” sporta direktors jautā – viņš ir nelaimīgs? Varbūt negrib parakstīt to kontraktu? Es skaidroju, ka Jānim vienkārši ir šāda sejas izteiksme. Saku viņam, lai pasmaida, jautāju, vai esi priecīgs? Bet Ikaunieks atbild – es nezinu, vajag parakstīt, vai varbūt nevajag? Varbūt man to gadu Liepājā pavadīt? Bet mums klubs gandrīz bankrotā, ļoti vajag naudu no šī transfēra. Es viņam saku, kāda Liepāja, ņem pildspalvu un paraksti. Un tad vēl sporta direktors jautā, ko Jānis saka? Es viņam atbildēju, ka viss kārtībā un Ikaunieks ir ļoti priecīgs,” pastāstīja Verpakovskis.

Francijā Ikaunieks aizvadīja vien 12 spēles. Karjeras turpinājumā viņš spēlēja Grieķijā, tad atgriezās Liepājā. Vēlāk pussargs devās uz Norvēģiju, savukārt 2020. gada augstā futbolists pievienojās RFS vienībai. Šī gada februārī viņš pārgāja uz Somijas līgas vienību “KuPS”.

Ikaunieks kopš 2014. gada spēlē arī Latvijas izlasē, 36 spēlēs gūstot septiņus vārtus. Tieši 26 gadus vecais pussargs iesita valstsvienības vienīgo golu mačā pret Melnkalni 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…