Verpakovskis kritisks par Nikolato izteikumiem: Viņš droši vien zināja, uz kurieni brauc

17/06/2024 09:10
Nokopēts
Māris Verpakovskis

Latvijas futbola leģenda un “Tonybet Virslīgas” kluba RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis intervijā ar “LSM.lv” paudis savu viedokli par valstsvienības galvenā trenera Paolo Nikolato nesenajiem izteikumiem.

Jāatgādina, ka 8. jūnijā Latvijas futbola izlase Baltijas kausa mačā Liepājā ar 0:2 zaudēja Lietuvai, bet trīs dienas vēlāk 1:0 apspēlēja Fēru salas. Pēc turnīra otrā mača Nikolato klajā nāca ar komentāriem, kuros viņš kritizēja Latvijas futbola infrastruktūru un virslīgas līmeni.

“Īsti man tie komentāri nepatika. Ja tā skatāmies, tad 2004. gadā vietējais čempionāts, es uzskatu, bija vēl vājāks. Bija vēl lielāka atšķirība starp astoto un, piemēram, pirmo vai otro komandu. Virslīgas līmenis pēdējos gados ir audzis. Līdz ar to tas komentārs īsti neatbilst patiesībai. Tas ir viens. Otrs – viņš ir Latvijas Futbola federācijas algots darbinieks, bet sanāk, ka viņš samet akmentiņus federācijas dārziņā, jo federācijas atbalsts virslīgai nav tik liels, cik tas varētu būt. Darbs ar futbolistu sagatavošanu jauniešu līmenī ir jākontrolē tieši federācijai,” atzina Verpakovskis.

“Arī bāzes mums ir attīstījušās. To dara klubi, nevis federācija. Man tie komentāri nepatika. Viņš droši vien, kad parakstīja līgumu, zināja, uz kurieni brauc. Protams, mēs gribētu, ka mūsu klubi katru gadu spēlē Čempionu, Eiropas un Konferences līgā, bet ir, kā ir. Jādzīvo realitātē,” uzsvēra bijušais futbolists.

Verpakovskis vienlaikus atzina, ka ārzemju speciālista apstiprināšana amatā pēc iepriekšējā galvenā trenera Daiņa Kazakeviča atbrīvošanas bija solis, kas bija jāsper. “Laikam tas bija pareizais lēmums. No vietējiem speciālistiem ir divi, kuri varētu vadīt izlasi – tas ir Jurģis Kalns un Viktors Morozs. Morozam bija spēkā esošs līgums. Šogad mums [RFS] atkal ir mērķis iekļūt [Konferences līgas] grupu turnīrā, tāpēc mēs nebijām gatavi atlaist uz izlasi. Mums priekšā ir ļoti svarīga sezona. Nezinu, vai Kalns bija kandidātu sarakstā, bet citus pašmāju kandidātus es šobrīd īsti neredzu. Līdz ar to laikam bija pareizs lēmums meklēt ārzemnieku,” secināja Verpakovskis.

Nikolato: Jāsaprot, ka izlase atspoguļo visu futbola sistēmu valstī kopumā

TOP notikumi
1
X
2
1.57
4.4
5.25
1.49
4.57
6.23
1.52
4.5
5.75
2.9
3.1
2.55
1.36
5.42
7.48
1.45
4.66
6.73
1.28
5.63
10.74
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām