Verpakovskis par talantu meklējumiem ārzemēs: Tas nav tik vienkārši

01/02/2024 19:55
Nokopēts
Māris Verpakovskis

“Optibet Virslīgas” čempionvienības RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis sarunā ar komandas preses dienestu pastāstījis par starpsezonu, kurā Āfrikā un Brazīlijā tika meklēti talantīgie futbolisti, kas nākotnē varētu palīdzēt Rīgas vienībai.

“Šī nebija pirmā reize, kad kopā bijām Senegālā, taču Kotdivuārā, atšķirībā no Aleksandra [Usova – RFS sporta direktora], pats biju pirmo reizi. Man šī bija interesanta pieredze. Šādi braucieni ir interesanti un ļoti lietderīgi meklējot jaunos futbola talantus. Jo biežāk brauc, jo labāk saproti, kā šis viss futbola mehānisms strādā,” atklāja RFS ģenerāldirektors.

“Tas nav tik vienkārši, ka vienu reizi aizbrauksi, apskatīsies vairākas spēles, apmeklēsi pāris akadēmijas, un uz Latviju atvedīsi virkni ar talantīgiem spēlētājiem. Tā tas nestrādā. Ir vajadzīgs ilgs darbs, partneri, kuriem vari uzticēties, bet arī tas negarantē veiksmi, jo konkurence ir milzīga. Talantus meklē klubi visā pasaulē,” atzinis Verpakovskis.

“Kārtējo reizi pārliecinājos, ka lielākā atšķirība ir tāda, ka daudziem no šajās valstīs satiktajiem spēlētājiem futbols ir vienīgā iespēja sakārtot savu un savu tuvinieku dzīvi. Daudziem no viņiem tā ir iespēja izrauties no nabadzības. Futbols ir viņu vienīgā cerība. Līdz ar to motivācijas līmenis viņiem ir milzīgs.”

“Īpaši izteikti tas ir Āfrikas valstīs. Daudziem no viņiem ir tā degsme un azarts, viņi ir gatavi spēlēt neskatoties uz nogurumu, savainojumiem, karstumu, sliktajiem laukumiem. Tā ir viņu cīņa par izdzīvošanu. Pat ja tribīnēs būs viens ārzemju skauts, viņi spēlēs tā, it kā daudziem no viņiem šī būtu vienīgā iespēja sevi apliecināt. Uzskatu, ka šie bija ļoti produktīvi un lietderīgi ceļojumi. Tas, ka RFS pēdējos gados regulāri pārdod spēlētājus uz spēcīgākām ārzemju līgām par mūsu tirgum ļoti cienījamām summām, ir šī visa ieguldītā darba rezultāts.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām