Verpakovskis: “Riga” finansiālās iespējas ir daudzreiz lielākas – tas uzvaru padara vēl saldāku

14/11/2023 09:34
Nokopēts
Māris Verpakovskis, Viktors Morozs, Artjoms Milovs, Aleksandrs Usovs

“Optibet Virslīgas” kluba RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis sarunā “Sporta Studijā” pastāstīja par emocijām pēc izcīnītā čempiontitula.

Jau vēstīts, ka sestdien RFS pēc viena gada pārtraukuma atkal kļuva par “Optibet Virslīgas” čempioniem. Titula liktenis izšķīrās pēdējā kārtā, pirms kuras RFS  turnīra tabulā ierindojās otrajā pozīcijā, par vienu punktu atpaliekot no savas niknākās sāncenses “Riga”. Lai nodrošinātu čempiontitulu, RFS vajadzēja nezaudēt punktus, kā arī cerēt, ka punktus zaudēs “Riga”, kas galu galā arī notika – “Riga” izbraukumā spēlēja neizšķirti 1:1 pret “Valmiera”.

Verpakovskis bija pateicīgs “Valmierai” par sportisko principu ievērošanu, nosaucot to kā parāda atmaksāšanu par iepriekšējo sezonu, kad RFS, pēdējā kārtā pieveicot “Riga”, palīdzēja Vidzemes klubam tikt pie titula. “Paldies “Valmierai” – spēlētājiem, vadībai, [galvenajam trenerim] Jurģim Kalnam – par to, ka atdeva tādu mazo parādu par pagājušo gadu, jo tad mēs bijām ļoti līdzīgā situācijā. Mums tad arī bija saruna ar “Valmieru” un mēs apsolījām, ka visu izdarīsim godīgā ceļā, spēlēsim ar spēcīgāko sastāvu un lai cīņa par titulu atrisinās laukumā,” atklāja Verpakovskis.

“Skaidrs, ka mums [salīdzinājumā ar “Riga”] bija daudz mazāka iespēja. Biju redzējis, ka iespējamība izcīnīt titulu bija kaut kādi 28%. Tāpat likās, ka “Riga”, [priekšpēdējā kārtā] zaudējot punktus pret “Super Nova”, divas reizes pēc kārtas viņi neatļausies kaut ko tādu. Mums iespēja bija maziņa, bet tomēr otrdienā vai trešdienā [trīs, četras dienas pirms izšķirošās spēles] sapratu, ka mums ir jāizdara viss un jāsagatavojas, ka varam būt čempioni. Mums bija jāparāda, ka ticam, tāpēc izdrukājām t-kreklus, kā arī sagatavojām šampanieti. Paldies Dievam, ka tas tika izdarīts, jo tas bija zem jautājuma zīmes – kaudze ar neizmantotiem krekliem palika no kausa fināla,” teica RFS ģenerāldirektors.

“Cīņa starp šiem diviem Rīgas klubiem bija ļoti aizraujoša. Domāju, ka čempionāts līdzjutējiem bija ļoti interesants tikai tādēļ, ka čempiontitula liktenis izšķīrās pēdējā kārtā. Jā, mēs [kopā ar “Riga”] bijām galvas tiesu pārāki par parējām komandām. Bija ļoti cienīga konkurence, kausa finālā zaudējām tikai 11 metru sitienu sērijā, tā kā būtībā ar “Riga” neizšķirti nospēlējām piecas reizes. Skaidrs, ka mums ir mazliet grūtāk, jo “Riga” finansiālās iespējas ir daudzreiz lielākas – tas uzvaru padara vēl saldāku,” atzina Verpakovskis, piebilstot, ka “Riga” budžets, salīdzinājumā ar RFS, ir četras līdz piecas reizes lielāks. “Tas parāda, ka nauda nav pats galvenais futbolā. Protams, tas ir svarīgs faktors, lai kaut kādu komandu labā līmenī varētu izveidot, bet šoreiz mēs pierādījām, ka varam titulu izcīnīt ar daudzreiz mazāku budžetu.”

Ikaunieks izšķir trofejas likteni, RFS “izrauj” čempionkausu no “Riga” rokām

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.87
-
1.95
3.18
4.25
2.12
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
1.51
4.76
6.73
5
3.9
1.61
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām