Verpakovskis: “Skonto” laikos Starkovs mani mēdza izdzīt no treniņiem

Māris Verpakovskis, sportazinas.com
Māris Verpakovskis Foto: LETA

Latvijas futbola leģenda un pašreizējais Virslīgas komandas RFS ģenerāldirektors jaunības gados leģendārā Latvijas kluba Rīgas “Skonto” sastāvā dažkārt disciplīnas problēmu dēļ tika izdzīts no treniņiem.

Karjeras ievadā Verpakovskis no Liepājas “Metalurga” pārcēlās uz “Skonto” komandu, kuru tobrīd vadīja kādreizējais Latvijas izlases stūrmanis Aleksandrs Starkovs.

“Protams, Rīga tobrīd šķita liela pilsēta ar daudz iespējām. Man bija gan vairāk naudas, gan uzradās jauni pseido-draugi, gan arī meitenes. Man patika izklaidēties un bija jautri, tomēr radās problēmas.” raidījumam “Hattrick” atklāja Verpakovskis. “Starkovs to ātri uztvēra un ja nebūtu viņš, es nezinu, cik ilgi šī bedre man būtu turpinājusies. Viņš dažas reizes mani izdzina no treniņiem, pasauca uz nopietnām sarunām un draudēja nosūtīt uz dublieriem, ja es tā turpināšu. Viennozīmīgi tas bija liels pārbaudījums, un Starkovs man diezgan nopietni “iedeva iekšās”. Kopš tā brīža arī sapratu, ka man ir jākoncentrējas futbolam un izklaides bija jānogriež.”

Virslīgas kluba RFS pārstāvis arī uzsvēra, ka mūsdienās jauniešiem ir citas izklaides iespējas, un futbols vairs bērnus tik ļoti neaizrauj.

“Bērnībā arī pēc treniņiem spēlējām futbolu un tikko kā bija brīvs laiks, tā ņēmām bumbu un gājām ārā. Tagad šāda parādība nav tik bieži redzama, turklāt mana bumbas izjūta laika gaitā kļuva labāka, jo visu laiku man pie kājas bija bumba – spēlēju futbolu no rīta līdz vakaram uz dažādiem segumiem – asfalta, smiltīs, uz bruģa un pagalmā, jo mākslīgo laukumu tobrīd nebija.”

“Tehniskākie futbolisti mūsdienās nāk no Brazīlijas un Āfrikas valstīm, kuriem nav citas izklaides iespējas, kā tikai spēlēt bumbu. Tādēļ arī viņu tehnika ir tik laba. Jāsaka gan, ka šobrīd jaunie futbolisti trenējas ar daudz labākām, kvalitatīvākām un modernākām metodēm,” sacīja Verpakovskis.

Verpakovskis šogad nomainīja klubus, jo iepriekš viņš bija Liepājas vienības vadībā, taču šobrīd pārcēlies uz RFS, kur viņam ir piecu gadu līgums.

Pilns raidījuma ieraksts

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par