Verstapens triumfē Monako “Grand Prix” un pirmo reizi karjerā kļūst par kopvērtējuma līderi

23/05/2021 18:22
Makss Verstapens

Nīderlandes pilots Makss Verstapens svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta piektajā posmā Monako “Grand Prix” un pirmo reizi karjerā kļuvis par kopvērtējuma līderi. Sestdien kvalifikācijā “pole position” izcīnīja “Ferrari” pilots no Monako Šarls Leklērs. Viņš pašās kvalifikācijas beigās piedzīvoja smagu avāriju un pastāvēja bažas, ka mehāniķiem būs jāmaina ātrumkārba, kas nozīmētu piecu vietu zaudēšanu.

Svētdien īsi pirms Monako posma sākuma “Ferrari” paziņoja, ka Leklērs sacīksti varēs sākt no pirmās vietas, bet iesildošajos apļos sportists ziņoja par problēmām ar ātrumkārbu un devās uz boksiem. Neilgi pēc tam Leklēra dalība no posma tika atsaukta.

Šī iemesla dēļ no “pole position” startēja Verstapens, kuram pirmajā taisnē aiz sevis izdevās noturēt “Mercedes” pilotu Valteri Botasu no Somijas. Verstapens pārsvaru noturēja visu atlikušo sacīksti un izcīnīja uzvaru. Otrais ar 8,968 sekunžu atpalicību bija “Ferrari” pilots Karloss Sainss no Spānijas, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās brits Lendo Noriss (“McLaren”), kurš uzvarētājam zaudēja 19,427 sekundes. Noriss šosezon jau divreiz kāpis uz goda pjedestāla.

“Uzvara šeit ir ļoti īpaša,” pēc panākuma teica Verstapens. “Pirmo reizi karjerā šajā trasē kāpju uz goda pjedestāla.” “Sacīkstē būtiskākais bija saudzēt riepas. Domāju, ka šodien labi kontrolēju situāciju,” piebilda uzvarētājs.

Ceturtais bija meksikānis Serhio Peress (“Red Bull”), viņam sekoja bijušais pasaules čempions no Vācijas Sebastjans Fetels (“Aston Martin”), francūzis Pjērs Gaslī (“Alpha Tauri”), septiņkārtējais čempions brits Lūiss Hamiltons (“Mercedes”), kanādietis Lenss Strols (“Aston Martin”), kā arī devītās un desmitās pozīcijas ieguvēji francūzis Estebans Okons (“Alpine Renault”) un itālis Antionio Džiovinaci (“Alfa Romeo”).

Pēc 29.apļa boksos iebrauca Botass, bet mehāņiķiem neizdevās noņemt viņa priekšējo riepu, kas nozīmēja, ka somam sacensības noslēgušās. Viņš un Leklērs bija vienīgie braucēji, kuriem neizdevās sasniegt finišu. Sacensības noris Montekarlo ielās, kas ir ļoti šauras, lai veiktu apdzīšanas manevrus, tāpēc piloti vienmēr cenšas labākās pozīcijas iegūt jau pirmajos apļos.

33.aplī boksos bija iebraucis Hamiltons, bet viņa bolīda apkope neritēja tik raiti, cik gribētos, kā rezultātā brits zaudēja divas pozīcijas un atkāpās uz septīto vietu, kurā arī finišēja. Hamiltons gan spēja uzstādīt ātrāko apļa laika, par ko nopelnīja vienu papildpunktu.

17. un 18.vietu attiecīgi ieņēma “Haas” jaunie piloti Ņikita Mazepins no Krievijas un Miks Šūmahers no Vācijas, kuram sacensību stjuarti ļāva startēt, lai arī viņš avarēja treniņu sesijā un nepiedalījās kvalifikācijā. Pēc pieciem posmiem līderis ar 105 punktiem ir Verstapens, par četriem mazāk iekrājis Hamiltons, bet trešais ar 56 punktiem ir Noriss. Ceturtajā vietā ar 47 punktiem ir Botass, taču vadošo piecinieku ar 44 punktiem noslēdz Peress.

Pirmajā posmā Bahreinā uzvarēja Hamiltons, otrajā posmā Itālijā Verstapens viņam revanšējās, bet divos nākamajos posmos – Portugālē un Spānijā – vēl divas uzvaras izcīnīja Hamiltons. 2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram.

Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs soms Valteri Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas. Tāpat “Mercedes” komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas. Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).