Vērtēs “Ogri” pārstāvošo Baltkrievijas handbolistu dalību Latvijā; LFF iesaka nesadarboties ar Krievijas un Baltkrievijas futbolistiem

01/03/2022 15:33

Handbols

Tiks vērtēta “Ogres”/”Hydrox” klubu pārstāvošo Baltkrievijas handbolistu Aļaksandra Pacikaiļika un Aļakseja Haisas turpmākā spēlēšana Latvijā un Baltijas čempionātā, aģentūrai LETA apliecināja Latvijas Handbola federācijas (LHF) ģenerālsekretāre Līga Bīriņa.

Taču gan Bīriņa, gan “Ogres” kluba valdes loceklis Arvis Laganovskis aģentūrai LETA norādīja, ka abi Baltkrievijas handbolisti ir pilnībā lojāli Latvijai un no viņiem nav sagaidāmas nekādas izpausmes, kas atbalstītu Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Jau ziņots, ka Latvijas izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) pirmdien aicināja neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā. Bīriņa stāstīja, ka LHF guvusi ministrijā plašāku skaidrojumu šim aicinājumam, proti, federācijām jāvērtē katrs gadījums individuāli. “Šie divi spēlētāji Latvijā atrodas jau ilgāku laiku un neveic nekādas darbības, kas atbalstītu Krievijas un Baltkrievijas agresiju,” uzsvēra Bīriņa.

Abi Baltkrievijas handbolisti Latvijā spēlē kopš 2019.gada, iepriekšējās divas sezonas pārstāvot Rīgas “Celtnieks” komandu, bet šosezon spēlējot ogrēniešu rindās. “Viņi ar ģimenēm ir pārvākušies uz šejieni un arī cenšas distancēties no savas valsts,” par baltkrievu handbolistiem teica Laganovskis. Jautājums par Haisas un Pacikaiļika turpmāku spēlēšanu Latvijā tiks skatīts LHF valdes sēdē un arī Baltijas Handbola līgas turnīra sanāksmē. Kā vēstīts, Starptautiskās Olimpiskās komitejas valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās.

Futbols

Latvijas Futbola federācija (LFF) pauž absolūtu atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paustajai nostājai, kas aicina Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas, informē LFF. LFF stingri rekomendējusi šādai nostājai pievienoties arī visiem klubiem, kas šosezon piedalīsies visa līmeņa Latvijas futbola sacensībās. Jau ziņots, ka Latvijas izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) pirmdien aicināja neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā.

LFF prezidents Vadims Ļašenko norāda, ka LFF ir solidāra ar lielāko daļu sporta organizāciju, tajā skaitā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) nostāju, ka šāda veida agresija, kuru Krievija ar Baltkrievijas atbalstu pielieto pret Ukrainu, mūsdienu pasaulē nav pieņemama.

“Pievienojamies IZM paustajai nostājai Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem un komandām no Krievijas vai Baltkrievijas. Vēlamies uzsvērt, ka LFF pilnībā atbalsta šo IZM nostāju un līdz turpmākajiem paziņojumiem stingri rekomendē neiesaistīties darba vai jebkādās citās attiecībās ar sportistiem, treneriem un jebkāda veida kluba personālu no agresorvalsts Krievijas un Baltkrievijas,” paziņojumā citēts Ļašenko teiktais.

LFF veic juridisko izpēti un konsultācijas ar FIFA un UEFA par iespējamo aizliegumu reģistrēt šo valstu spēlētājus, trenerus un apkalpojošo personālu. Pēc desmit dienām sāksies Latvijas virslīgas futbola čempionāts, kurā dažās no komandām ir Baltkrievijas un Krievijas pārstāvji.

Kā vēstīts, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās. Daudzu sporta veidu federācijas sekojušas SOK aicinājumam un pilnībā aizliegušas šo valstu sportistiem piedalīties sacensībās.

Florbols

Vienīgajam Krievijas florbolistam Pāvelam Semjonovam, kurš spēlē Latvijas “Elvi florbola līgā”, pagaidām netiks liegta iespēja spēlēt Latvijā, sarunā ar aģentūru LETA atklāja Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons.

Pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīram maijā jānotiek arī Latvijā, taču, ņemot vērā pēdējo Starptautiskās Florbola federācijas paziņojumu (IFF), tajā neļaus piedalīties ne Krievijas, ne Baltkrievijas izlasei. “Mēs savu nostāju paudām uzreiz, un paziņojām IFF, ka plānotajā kvalifikācijas turnīrā neuzņemsim Krievijas valstsvienību,” teica Pētersons. “Rakstījām arī oficiālu vēstuli federācijai, lai tā izslēgtu no IFF šīs abas valstis.”

Latvijas florbola čempionātā “Valmieras” rindās spēlē Krievijas florbolists Semjonovs, taču LFS prezidents norādīja, ka pagaidām neredz iemeslus liegt viņam spēlēt Latvijas komandā. “Viņš savu nostāju pret kaut pauda uzreiz, nedomāju, ka viņam vienam vajadzētu aizliegt spēlēt Latvijā. Viņš jau ļoti daudzus gadus dzīvo Igaunijā, un, iespējams, pat skaitās kā Igaunijas pilsonis,” komentēja Pētersons. “Pagaidām mēs viņam, protams, ļaujam spēlēt, taču, ja valsts institūcijas ieviesīs kādus citus likumus, tad arī mums nāksies rīkoties atbilstoši.” Jau ziņots, ka Latvijas izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) pirmdien aicināja neatļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās Latvijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgale/LLU
04/10/2022 10:23

Ar bungām, viesu faniem un gandrīz tūkstoti skatītāju – kā pagājusi “Zemgale/LLU” debija “Mestis” līgā

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās vēsturisks notikums Latvijas hokejā – “Zemgale/LLU” piedzīvoja debiju Somijas pēc spēka otrajā līgā (“Mestis”). Debija sanāca veiksmīga gan anturāžas, gan arī snieguma ziņā. Par komandu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām