Vestbruks ar kārtējo “triple-double” sekmē “Thunder” uzvaru pār NBA čempioni “Cavaliers” (+VIDEO)

10/02/2017 13:28

Oklahomsitija (ASV), 10.febr., LETA–AFP. Teicamu sezonu aizvadošais Rasels Vestbruks ceturtdien 26.reizi sezonā tika pie “triple-double”, palīdzot Oklahomsitijas “Thunder” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē savā laukumā ar 118:109 (29:21, 26:36, 31:25, 32:27) pārspēt līgas čempioni Klīvlendas “Cavaliers”.

Vestbruks aizvadītajā mačā izcēlās ar 29 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm, kamēr Viktors Oladipo pievienoja 23 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet jaunzēlandietis Stīvens Edamss uzvarētāju rindās izcēlās ar 21 gūto punktu.

Tikmēr “Cavaliers” komandā, kurai pārtrūka četru uzvaru sērija, Kairijs Ērvings guva 28, bet Lebrons Džeimss 18 punktus. Zīmīgi, ka pēdējā ceturtdaļā, kad izšķīrās spēles liktenis, Džeimss palika bez gūtiem punktiem.

Mazāk kā sešas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts vēl bija neizšķirts 99:99, taču tad Vestbruks guva četrus punktus pēc kārtas. Arī atlikušajā laikā “Thunder” līderis bija neapturams, palīdzot Oklahomsitijas komandai tikt pie panākuma.

Vestbruks, tiekot pie 26.”triple-double” sezonā, atkārtojis šīs statistikas visu laiku trešo labāko sasniegumu NBA vēsturē. Savulaik pie 26 “triple-double” vienas sezonas laikā divas reizes tika Oskars Robertsons, kurš to iespēja 1960./1961. un 1963./1964.gada sezonās. Robertsonam pieder arī līgas rekords, jo 1961./1962.gada sezonā viņš 41 spēlē savāca divciparu skaitļus trīs statistikas rādītājos, savukārt Vilts Čemberleins 1967./1968.gada sezonā nopelnīja 31 “triple-double”.

“Rass ir teicams spēlētājs. Tas, ko viņš dara laukumā ir neticami, jo krājot vienu “triple-double” pēc otra ir pierādījis, ka ir pretendents uz sezonas vērtīgākā spēlētāja balvu,” pēc mača atzina Džeimss.

Sestdien “Thunder” uzņems visas līgas līderi Goldensteitas “Warriors” un šajā mačā viesu komandas līderis Kevins Durants atgriezīsies savas bijušās vienības mājvietā.

Tikmēr citā spēlē Dalasas “Mavericks” savā laukumā pagarinājumā ar 112:105 (20:23, 22:31, 26:24, 32:22, 12:5) uzvarēja Jūtas “Jazz”, lai gan vēl trešās ceturtdaļas vidū mājinieki zaudēja ar 21 punktu.

Pamatlaika beigās neizšķirtu 100:100 panāca “Mavericks” līderis Dirks Novickis, bet papildlaikā astoņus punktus Dalasas kluba rindās guva Herisons Bārnss, kurš šajā mačā izcēlās ar 31 punkta guvumu.

Savukārt “Jazz” komandai nelīdzēja Gordona Heivarda 36 gūtie punkti, Jūtas vienībai piedzīvojot pirmo neveiksmi pēdējos piecos mačos.

Savukārt Bostonas “Celtics” viesos ar 120:111 (22:32, 27;23, 28;21, 43:35) uzvarēja Portlendas “Trail Blazers”, bet Aizija Tomass uzvarētājiem guva 34 punktus, no tiem 15 pēdējā ceturtdaļā. Arī šajā mačā uzvarētāji atspēlēja lielu deficītu, jo “Celtics” vienu brīdi zaudēja ar 17 punktiem.

Kārtējo rezultatīvo sniegumu parādīja Hjūstonas “Rockets” līderis Džeimss Hārdens, kurš guva 30 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, palīdzot komandai viesos ar 107:95 (23:29, 27:25, 36:22, 21:19) uzvarēt Šarlotes “Hornets”.

Hārdenam pietrūka divas rezultatīvas piespēles, lai 15.reizi sezonā tiktu pie “triple-double”, savukārt “Rockets” tika pie trešās uzvaras pēc kārtas.

NBA un Rietumu konferences līdere ar 44 uzvarām 52 spēlēs ir Goldensteitas “Warriors”, kurai konferencē ar 40 panākumiem seko Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”.

Tikmēr Austrumu konferencē pirmā joprojām ir “Cavaliers”, kas ir tikusi pie 36 panākumiem 52 spēlēs, bet Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” ar 22 uzvarām 54 spēlēs ieņem 12.vietu.

“Spurs” un “Knicks” nākamās spēles aizvadīs piektdien.

Dans Ločmelis | Foto: Ieva Leiniša/LETA