Vētra: Nebijām favorīti ar Babkinu, un nebūsim autsaideri bez viņas

02/05/2023 17:44
Nokopēts
Gundars Vētra

Saspēles vadītājas Elīnas Babkinas paziņojums par basketbolistes karjeras beigām Latvijas izlasi no favorītes par autsaideri Eiropas čempionāta () finālturnīrā nepārvērš, sarunā ar ziņu aģentūru LETA otrdien teica izlases galvenais treneris Gundars Vētra.

Jau ziņots, ka otrdien Vētra nosauca izlases kandidāšu sarakstu startam EČ un ka pirms tam par karjeras beigām bija paziņojusi ilggadējā valstsvienības saspēles vadītāja Babkina. “Domāju, ne tad, kad Elīna bija, mēs bijām favorīti, ne par autsaideriem kļuvām šobrīd, kad viņas nav,” savu viedokli par spēlētājas iztrūkumu pauž treneris, uzsverot, ka tāpat jāiet un jācīnās katrā spēlē, jādara, kas ir basketbolistu spēkos, un jācīnās par uzvaru.

“Kaut kādas lietas droši vien bez Elīnas būs apgrūtinātākas, kaut kas būs citādāks, jo vieta jau tukša nepaliek,” par iespējamajām sekām saka speciālists. “Varbūt kāda cita spēlētāja atvērsies, kāda parādīsies citā gaismā. Mums būs pietiekami daudz laika to izmēģināt pārbaudes spēlēs.”

Par karjeras beigām paziņo Latvijas izlasē 124 spēles aizvadījusī Babkina

Nojausma, ka Babkina varētu nespēlēt, bija jau februārī, kad Latvijas izlase aizvadīja EČ kvalifikācijas spēli Zviedrijā.  “Pirms tam ar viņu biju ticies Izraēlā, uz kurieni biju aizbraucis, un mums bija diezgan gara saruna. Jau tobrīd viņa teica, ka Eiropas čempionāts ir zem jautājuma zīmes. Mēs visi cerējām, ka jautājuma zīme pārtaps mums pozitīvā atbildē,” atklāj treneris, bilstot, ka jebkurā gadījumā spēlētājai ir jāsaka paldies par to, ko viņa ir paveikusi izlasē, kur viņa karjeru sāka agrā vecumā.

Viņš saka, ka sportā viss notiek dabīgi, tai skaitā paaudžu maiņa. Protams, var būt diskusijas, vai tam ir jānotiek pirms Eiropas čempionāta, taču arī novembrī, kad atkal būs svarīgas izlases spēles, gan februārī nebūtu tāda īsti piemērota brīža, “kad varētu teikt, ka tagad spēlētājas var beigt karjeru”.

Vētra apstiprina, ka līdz šim Babkina ir bijusi izlases pirmā saspēles vadītāja, tomēr jau pēdējā EČ atlases cīņā Zviedrijā tika spēlēts bez viņas. “Kaut kāds redzējums mums veidojās jau tad. Ir jādomā, kā spēlēt mazliet savādāk, vai kā Babkinas prombūtni noslēpt,” saka treneris, taču viņš uzskata arī, ka komandā ir spēlētājas, kuras saspēles vadītājas pozīcijā Babkinu var aizstāt, kā pirmās saucot Ilzi Jākobsoni un Ievu Pulveri, kura “visu sezonu šajā pozīcijā ir spēlējusi Stambulas “Galatasaray””.

No 2.maija kandidātēm ir nodrošināta iespēja piedalīties iesildīšanās treniņos, bet oficiālā treniņnometne sāksies 15.maijā. Sagatavošanās laikā Latvijas izlasei ir paredzētas septiņas pārbaudes spēles. No 26. līdz 28.maijam Stambulā Latvijas komanda piedalīsies pārbaudes turnīrā, sacenšoties ar Turcijas, Čehijas un Ungārijas izlasēm. 2. un 3.jūnijā savā laukumā paredzētas spēles ar Slovākijas izlasi, bet 9. un 10.jūnijā – ar Dienvidkorejas komandu.

Cīņa par EČ medaļām Ļubļanā un Telavivā notiks no 15. līdz 25.jūnijam. Grupas turnīru latvietes aizvadīs Telavivā, 15.jūnijā sacenšoties ar Spānijas, 16.jūnijā – ar Grieķijas un 18.jūnijā – ar Melnkalnes izlasi. Komandas cīnīsies arī par piecām ceļazīmēm uz 2024.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā vieta kā rīkotājvalstij jau garantēta Francijas izlasei. Vētram izlasē palīdz treneri Mārtiņš Zībarts, Ainars Zvirgzdiņš un Matīss Rožlapa, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens.

Vētra nosauc Latvijas izlases EČ kandidātes

TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
1.98
3.7
3.6
3.7
2.95
2.25
2.37
3.9
2.6
1.12
9.75
19
4.1
3.4
1.9
1.21
7.25
12
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām