VHL treniņnometnes laikā dzīvību zaudē “Yuzhniy Ural” hokejists

Pāvels Krutijs, sportazinas.com
Pāvels Krutijs | Foto: VHL

Piektdien, 10.jūlijā, mūžībā devies 23 gadus vecais Krievijas augstākās hokeja līgas () kluba Orskas “Yuzhniy Ural” uzbrucējs Pāvels Krutijs, ziņots līgas oficiālajā tīmekļa vietnē.

Hokejistam kļuva slikti “Yuzhniy Ural” komandas treniņnometnē, pēc kā pirmo palīdzību viņam sniedza kluba ārsts. Ātrā palīdzība spēlētāju nogādāja intensīvās terapijas nodaļā, kur viņa dzīvību ārstiem neizdevās glābt. Iepriekš hokejists nav sūdzējies par veselības problēmām. Provizoriskais nāves iemesls ir plaušu artērijas trombembolija.

Krievijas medija “Sport-Express” žurnālista un apskatnieka Alekseja Ševčenko rīcībā esošā informācija liecina, ka mirušais hokejists nav veicis obligāto veselības pārbaudi. “Video materiālā no medicīniskās apskates, kuru izvietoja Orskas klubs, Pāvels nav redzams. Arī kopumā tas viss ir dīvaini: fiziskās veselības pārbaude no rīta un tūliņ pat kross. Bet kā ar apskates rezultātiem?” jautā žurnālists. “Pēc manas informācijas, Krutijs neizgāja visus ārstus, veica tikai daļu nepieciešamo veselības izmeklējumu un pēc tam devās uz treniņu.”

Savukārt “Yuzhniy Ural” kluba ģenerāldirektors Oļegs Pivunovs paudis viedokli, ka hokejists ir bijis pilnīgi vesels un komandas vainas notikušajā nav. “Pāvelam kļuva slikti krosa astotajā kilometrā? Pirmkārt, tas nebija kross, bet gan iesildīšanās skrējiens. Otrkārt, kilometrus arī neviens neskaitīja,” medijos izskanējušās baumas komentē Pivunovs.

“Pāvels visos aspektos bija vesels. Viņam bija atļauja piedalīties treniņu procesā un spēlēs. Turklāt viņš taču nenokrita no mēness, pirms tam viņš spēlēja “Saryarka”. Iepriekš viņš nodeva  koronavīrusa testu, bet, piemēram, šorīt viņš nodeva asinis. Ārsts mani informēja, ka viņam ir atļauja piedalīties treniņprocesā līdz augusta vidum,” atklāja kluba ģenerāldirektors.

“Yuzhniy Ural” komandai uzbrucējs pievienojās starpsezonā, savukārt 2019./2020. gada sezonā pārstāvēja Karagandas “Saryarka” rindas, regulārās sezonas 32 mačos izceļoties ar četriem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Hokejista kontā arī četras izslēgšanas spēles.

Gados jaunā uzbrucēja nāves gadījumā ir daudz neskaidrību, tāpēc VHL uzsākusi izmeklēšanu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par