Vičentičs: Ja neredzētu potenciālu, tad noraidītu “Liepājas” piedāvājumu

Braņislavs Vičentičs, sportazinas.com
Braņislavs Vičentičs | Foto: Ģirts Gertsons

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas kluba “Liepāja” galvenais treneris intervijā “Kurzemes vārdam” atklāja, ka viņš piekrita līgumam ar vienību, jo redzēja komandas potenciālu.

Jau ziņots, ka novembra sākumā vēju pilsētas klubs šķirās no galvenā trenera Kristapa Zeida, kura vietā stājās serbu speciālists Vičentičs. Ja iepriekšējā stūrmaņa Zeida vadībā liepājniekiem izdevās izcīnīt tikai vienu uzvaru septiņās spēlēs, tad Vičentičs Liepājā debitēja ar divām uzvarām pēc kārtas.

“Kad sezona ir sākusies, bet tu esi bez darba, nav lielu iespēju tikt pie sava sapņu darba. Kas maina trenerus visbiežāk? Komandas, kas atrodas kopvērtējuma apakšā un nepiepilda klubu īpašnieku cerības. Kad Artūrs Štālbergs man piezvanīja, es viņam palūdzu pāris stundu laika, lai paskatītos “Liepājas” spēles. Kad paskatījos, es domāju, ka redzēju – komanda var spēlēt labāk. Ja neredzētu potenciālu, tad noraidītu piedāvājumu,” pastāstīja Vicentičs.

“Sākot no pirmās dienas, centos mainīt spēlētāju attieksmi un domāšanu. Pēc vienas uzvaras un sešiem zaudējumiem spēlētāji neatrodas labā noskaņojumā. Cenšos pārliecināt, ka mums ir laba komanda, ka mēs uzvarēsim. Pirmajā spēlē tas deva rezultātu. Jāturpina celt spēlētāju pašpārliecinātību. Un jāturpina trenēties tā, kā viņi nav trenējušies iepriekš. Zaudēt var arī tās komandas, kas labi trenējas, bet tās zaudē smagā cīņā,” turpināja speciālists.

Tāpat Vičentičs atklāja, ka viņam ir nelielas zināšanas par Latvijas basketbolu, savukārt Liepājas komandā viņam bija zināms viens spēlētājs. “Mazliet atcerējos Rihardu Kuksiku, kurš kādreiz spēlēja Ņižņijnovgorodas komandā. Vispārējs priekšstats par Latvijas-Igaunijas līgu man ir. Zinu, kas ir sagaidāms, zinu, kā komandas šeit spēlē. No Latvijas basketbola zinu Ainaru Bagatski, zinu basketbolistus, kuri spēlēja Polijā, kur arī es pats esmu spēlējis – Arni Vecvagaru, Uvi Helmani un citus. Zinu, ka Kristaps Porziņģis nāk no Liepājas,” atklāja treneris.

Vičentiča piesaistīšanu atzinīgi vērtēja “Liepājas” direktors Normunds Atvars. “Viņš mani patīkami pārsteidza tieši kā personība, kā cilvēks, kā treneris,” sacīja Atvars. “Runa nav tieši par uzvaru, bet gan tam, kā un kam viņš pievērš uzmanību, kā viņš komunicē ar spēlētājiem,” teica Atvars pēc pirmās spēles serba vadībā.

Ar trīs uzvarām deviņās spēlēs liepājnieki ieņem 11. vietu turnīra tabulā. Nākamo maču “Liepāja” aizvadīs 17. novembrī pret “Latvijas Universitāti”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par