Videls sarūgtina arī Kalniņu, “Dinamo” pārspēj Rietumu līderi “Jokerit” (VIDEO)

25/09/2018 22:09

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) pie sestā panākuma šosezon aizvadītajās desmit cīņās šovakar tika Rīgas “Dinamo”, kas savā laukumā pagarinājumā ar rezultātu 2:1 pārspēja Rietumu konferences līderi Helsinku “Jokerit”.

Abus vārtus mājinieku labā guva Līnuss Videls, kurš ar šosezon iekrātajiem 13 (8+5) punktiem atgriezies KHL rezultatīvāko spēlētāju galvgalī. Līdz ar šo panākumu rīdzinieki ar izcīnītajiem 13 punktiem saglabā piekto pozīciju Rietumu konferencē. Tikmēr “Jokerit” sastāvā šovakar Jānis Kalniņš atvairīja 26 no “Dinamo” izpildītajiem 28 metieniem.

“Dinamieši” pēc nesekmīgā snieguma pret Maskavas “Spartak” (1:3) šovakar četru mājas spēļu sērijas otrajā mačā tikās ar Rietumu konferences līdervienību Helsinku “Jokerit”, kuras sastāvā šosezon sekmīgi sevi apliecina iepriekšējos divus gadus “dinamiešu” rindās pavadījušais vārtsargs Kalniņš.

Spēle iesākās ļoti augstā tempā. Jau otrajā minūtē uz noraidīto soliņu spiests doties bija rīdzinieku uzbrucējs Andris Džeriņš. Laukumā devās viena no KHL labākajām vairākuma realizēšanas brigādēm, tomēr meistarīgie sāncenši nespēja sagādāt lielas grūtības Timuram Biļalovam, kuram šovakar tika uzticēta “Dinamo” vārtu drošība. Drīz vien pēc tam vairākuma iespēju saņēma arī Rīgas komanda, jo spēlētāju un treneru nesaprašanās dēļ laukumā uz īsu brīdi atradās seši “Jokerit” spēlētāji. Arī mājinieki nespēja realizēt viena vīra pārsvaru, bet trešdaļas pēdējās piecas minūtes jau aizritēja Helsinku vienības zīmē, izpildot daudz vairāk bīstamus raidījumus pa pretinieku cietoksni, tomēr Biļalovs “Dinamo” vārtos darbojās bez kļūdām – 0:0.

Līdzīgi kā pirmā, arī otrā perioda ievadā “Jokerit” ātri vien nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā. Tā pašā izskaņā ripa pēc viesu komandas spēlētāja metiena no zilās līnijas ar rikošeta palīdzību trāpīja pa “Dinamo” vārtu stabu. Perioda turpinājumā ritēja uzbrukuma hokejs, abu komandu vārtsargiem Biļalovam un Kalniņam demonstrējot savu meistarību. Spēles augstais temps bieži vien mijās ar asumiem, īpaši manāmam šajā ziņā esot Kevinam Klārkam, kurš kopā ar Džonu Normanu nopelnīja abpusējo noraidījumu.

Tas izrādījās pagrieziena punkts šajā mačā, jo, spēlējot četratā pret četriem, Metjū Majone 39. minūtē ielauzās “Jokerit” aizsardzības zonā un izdevīgā metiena pozīcijā atrada Līnusu Videlu. Zviedrs pēc nelielas pauzes no visai asa leņķa spēja pārspēt Kalniņu un atklāt rezultātu – 1:0. Diemžēl pašā trešdaļas izskaņā par rupjību un bloķēšanu lielo 2+2 minūšu sodu nopelnīja Kristaps Sotnieks, tādējādi rīdzinieki izšķirošo spēles nogriezni bija spiesti uzsākt mazākumā.

Mājinieki godam izturēja viena vīra iztrūkumu, tomēr jau 43. minūtē “Jokerit” šķietami panāca izlīdzinājumu. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās gan tika nolemts, ka vārti netiek ieskaitīti, jo Tomi Kivistes metiena izpildīšanas brīdī pret Biļalovu noteikumus pārkāpa Braiens O’Nīls. Drīz vien pēc tam sekoja kārtējais divu minūšu noraidījums par sliktu “Dinamo”, Ģirta Ankipāna vīriem to kārtējo reizi izturot sekmīgi. Mājinieki nedaudz vēlāk par pārkāpumu pret Matiasu Mitinenu tika atalgoti ar iespēju spēlēt vairākumā, taču bez rezultāta. Gluži otrādi – Somijas galvaspilsētas klubs spēja pārņemt iniciatīvu un neilgi pēc tam izlīdzināja rezultātu.

51. minūtē pēc ilgstošiem uzbrukumiem “Jokerit” spiediens beidzot tika pārvērsts vārtu guvumā. Ripu uz zilās līnijas saņēma Alekss Grants, kurš ar precīzu plaukstas metienu lika kapitulēt Biļalovam – 1:1.

Atlikušajās pamatlaika minūtēs “Jokerit” turpināja piederēt teritoriāls pārsvars, taču lieliski “Dinamo” vārtos darbojās Biļalovs. Pēdējās minūtēs aktivizējās arī rīdzinieki, bet viesu komandas aizsardzība nepieļāva nekādas vaļības, un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks.

Jautrs hokejs formātā trīs pret trīs ar zibenīgām pārejām no vieniem vārtiem uz vārtiem priecēja skatītājus pagarinājumā, pie labām izdevībām tiekot gan Videlam, gan Dzierkalam. Papildlaika trešajā minūtē pretinieku komandas spēlētāju “Dinamo” aizsardzības zonā apzaga Videls, šķērsojot teju visu laukumu un izgājienā vienatnē pret Kalniņu raidot ripu vārtos – 2:1!

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti abi vārtsargi – Biļalovs un Kalniņš.