Videls turpina būt rezultatīvs, “Dinamo” no Tālajiem Austrumiem pārved četrus punktus

19/09/2018 15:15

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” šodien ar uzvaru noslēdza trīs maču sēriju Tālajos Austrumos, ar rezultātu 3:2 soda metienu sērijā pārspējot Vladivostokas “Admiral”.

Par mača galveno varoni kļuva zviedrs Līnuss Videls, kura kontā ne tikai vārti un rezultatīva piespēle, bet arī uzvaru nesošais “bullītis”. Uzbrucējs ar desmit (5+5) rezultativitātes punktiem šobrīd ir KHL trešais rezultatīvākais spēlētājs.

Rīdzinieki izbraukuma sēriju Tālajos Austrumos sāka svētdien, ar 4:2 Šanhajā uzvarot “Kunlun Red Star” vienību, savukārt jau nākamajā dienā ar rezultātu 1:2 tika atzīts “Habarovskas “Amur” pārākums.

Jau no mača pirmajām minūtēm abas komandas demonstrēja ātru un skatāmu hokeju. Mājinieki pašā cīņas ievadā paguva izpildīt ļoti bīstamu raidījumu par Kristera Gudļevska cietoksni, viesus no vārtu zaudējuma glābjot vārtu pārliktnim. Sestajā minūtē pēc pārkāpuma pret Lauri Dārziņu “Dinamo” nopelnīja pirmo iespēju spēlēt vairākumā, taču viena vīra pārsvars tā arī netiek izmantots.

Pirmās trešdaļas vidū sekoja vēl viens vairākums pieci pret četru, tomēr arī šoreiz korekcijas uz rezultāta tablo netiek ieviestas. Neiemet tu, iemetīs tev – Metjū Majones pārkāpums pavēra iespēju “Admiral” pirmo reizi spēlēt vairākumā. Tuvojoties noraidījuma beigām, Vladivostokas hokejists Vladimirs Streļcovs pēc partnera metiena šķietami mainīja ripas lidojuma virzienu un atklāja rezultātu. Sekoja videoatkārtojuma skatīšanās, pētot, vai Streļcovs nav pārkāpis noteikumus pret Gudļevski, taču mača arbitri atzina vārtu guvumu par korekti gūtu – 1:0.

Pēc nonākšanas iedzinējos viesi drīz vien nopelnīja kārtējo skaitliskā vairākuma iespēju. Tās laikā “Dinamo” vairākkārt bīstami apdraudēja “Admiral” cietoksni, kas noslēdzās ar rezultatīvā  Līnusa Videla metienu, kurš raidīja ripu cauri mājinieku komandas vārtu tīklam, uzstādot pirmā perioda gala rezultātu – 1:1.

Otrās trešdaļas sākums rīdziniekiem izvērtās nesekmīgs, jo tikko pēc mazākuma izturēšanas “Dinamo” noguļ Aleksandra Čerņikova ielaušanos mūsējo aizsardzības zonā, par ko nākas samaksāt dārgi. Vladivostokas kluba hokejists saņēma partnera piespēli un meistarīgi apspēlēja Gudļevski – 2:1. Drīz vien pēc tam par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju 2+2 minūšu noraidījumu saņēma Mārtiņš Dzierkals, tomēr, par laimi, lielais mazākums tiek izturēts godam. Vēl vairāk – tā laikā vienatnē pret vārtsargu Antonu Krasotkinu nonāca Vitālijs Pavlovs, taču panākt izlīdzinājumu uzbrucējam neizdevās.

Ilgais mazākums no rīdziniekiem prasīja gana daudz enerģijas, kā rezultātā “Admiral” vienībai izdevās pamazām pārņemt iniciatīvu. “Dinamo” gan spēja atbildēt ar vairākiem bīstamiem raidījumiem, perioda 17. minūtē tiekot arī pie piektā vairākuma šodien. Viesiem bija nepieciešamas vien 19 sekundes, lai atjaunotu līdzsvaru uz tablo, kad ar precīzu metienu no zilās līnijas izcēlās Metjū Majone (2:2).

“Dinamo” noslēdzošo spēles nogriezni iesāka apņēmīgi, labās metiena izpildes pozīcijās nonākt gan Miķelim Rēdliham, gan Pavlovam, taču “Admiral” vārtos lieliski darbojās Krasotkins. Nākamajās minūtēs notikumi laukumā gan sāka norimties, abām vienībām spēlējot piesardzīgāk un vairāk domājot par savu vārtu drošību. Perioda otrajā pusē lielisku iespēju nespēja izmantot Andris Džeriņš, kura metienu no vārtu priekšas pēc Pavlova piespēles atvairīja Krasotkins.

Pamatlaika beigās “Dinamo” uzbruka arvien aktīvāk un centās nepieļaut pagarinājumu, taču, sākoties pēdējām divām minūtēm, Marks Zaneti ļoti nelaikā nopelnīja noraidījumu par grūdienu mugurā. Kanādieša kļūda neizrādījās liktenīga, tieši otrādi – mazākumā par varoni varēja kļūt Dārziņš, kurš izlauzās vienatnē pret “Admiral” cietoksni, noguldīja Krasotkinu, tomēr uzvaru izraut liedza vārtu konstrukcija. Atlikušajās sekundēs nevainojams “Dinamo” vārtos bija Gudļevskis, nosargājot rīdziniekiem vismaz vienu punktu.

Gana aizraujošā un puslīdz bīstamām epizodēm bagātā papildlaikā rezultāts palika nemainīgs, kas nozīmēja soda metienu sēriju. Gudļevskis tika galā ar pirmajiem trim mājinieku raidījumiem, bet “Dinamo” labā precīzi bija gan Kevins Klārkls, gan arī Dārziņš, kurš Krasotkinu pārspēja sevišķi eleganti. Sekoja nesekmīgs Dzierkala mēģinājums, bet ceturtajā metienu sērijā panākumu “Dinamo” nodrošināja Videls.

Kontinentālā hokeja līga, 19. septembris

Vladivostokas ”Admiral” – Rīgas ”Dinamo” 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 14:50 V. Streļcovs (Ugoļņikovs, Djakovs)(vair.) 1:0, 18:16 Videls (Majone, Dārziņš)(vair.) 1:1, 23:31 Čerņikovs (V. Streļcovs, A. Streļcovs) 2:1, 37:18 Majone (Videls)(vair.) 2:2
Soda minūtes: 10-14
Metieni: 21-24
Vārtsargi: Antons Krasotkins – Kristers Gudļevskis