23/11/2016 06:29

Dortmunde (Vācija), 23.nov., LETA. Dortmundes “Borussia” un Varšavas “Legia” komandas otrdien UEFA Čempionu līgas piektās kārtas spēlē abas kopā guva 12 vārtus, uzstādot jaunu grupu turnīru rezultativitātes rekordu, kamēr pašreizējā titula īpašniece Madrides “Real”, Francijas klubs “Monaco”, Anglijas čempionvienība Lesteras “City”, Itālijas čempione Turīnas “Juventus” un Vācijas vienība Leverkūzenes “Bayer” nodrošināja savu iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Pēc otrdien aizvadītajām spēlēm līdz ar to ir zināmas desmit no 16 komandām, kuras spēlēs “play-off”, jo iepriekš vietu astotdaļfinālā jau bija nodrošinājušas Dortmundes “Borussia” un Minhenes “Bayern”, pērnā gada turnīra fināliste Madrides “Atletico”, Francijas čempione Parīzes “Saint-Germain” un Londonas “Arsenal”.

Īsta uguņošana tika piedzīvota F apakšgrupas spēlē Dortmundē, kur vietējā “Borussia” ar 8:4 (5:2) uzvarēja “Legia” komandu. Iepriekšējais UEFA Čempionu līgas rekords grupu turnīra spēlēs piederēja “Monaco” un Lakorunjas “Deportivo” vienībām, kad Francijas klubs 2003.gadā svinēja panākumu ar 8:3.

Interesanti, ka “Borussia” pirmā zaudēja vārtus, kad spēles desmitajā minūtē precīzs bija Aleksandrs Prijovičs, taču vēl pēc desmit minūtēm Vācijas klubs jau bija priekšā ar 3:1. Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Marko Roiss, bet divus vārtus guva japānis Šindži Kagava, kamēr viesiem divas reizes izcēlās Prijovičs. Tikmēr “Borussia” uzbrukuma līderis Pjērs Emeriks Obamejangs laukumā devās uz maiņu 70.minūtē un šajā mačā palika tukšā.

Mājiniekiem vienus vārtus guva arī 18 gadus un 177 dienas veicais aizsargs Fēlikss Paslaks, kurš līdz ar to kļuva par visu laiku jaunāko Vācijas futbolistu, kurš ar precīzu sitienu izcēlies Čempionu līgas spēlē.

Tikmēr iepriekšējā sezonā UEFA Čempionu līgā triumfējusī Madrides “Real” izrāva uzvaru 2:1 (1:0) viesos pret Lisabonas “Sporting” no Portugāles, kuras rindās savu karjeru savulaik uzsāka madridiešu spilgtākā zvaigzne Krištianu Ronaldu.

“Real” cīņas 29.minūtē atklāja rezultātu pēc Rafaela Varāna sitiena, bet “Sporting” 64.minūtē nonāca vēl nepatīkamākā situācijā, jo no laukuma tika noraidīts Žoau Pereira. Tomēr laukuma saimnieki nepadevās un 80.minūtē tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Adriens Silva. Tomēr “Sporting” prieki nebija ilgi, jo septiņas minūtes vēlāk Karims Benzemā nodrošināja “Real” uzvaru.

Benzemā atkārtoja Čempionu līgas rekordu, jo septītajā mačā guva vārtus laukumā nākot uz maiņu. Savulaik ko līdzīgu spēja arī norvēģis Ūle Gunnars Sulšērs.

Iepriekšējā kārtā Madrides vienība negaidīti nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Varšavas “Legia” futbolistiem.

F apakšgrupā pirms pēdējās kārtas līdere ar 13 punktiem ir “Borussia”, bet “Real” atpaliek par diviem punktiem, tāpēc šo abu komandu savstarpējā duelī 7.decembrī noskaidrosies grupas uzvarētāja. Trešo vietu ar trim punktiem ieņem “Sporting”, bet ceturtā ar vienu punktu ir “Legia”, kuras savā starpā cīnīsies par vietu UEFA Eiropas līgas “play-off” mačos.

Tikmēr E apakšgrupā pirmo vietu sev nodrošināja šosezon labi spēlējošā “Monaco”, kas mājās ar 2:1 (0:0) uzvarēja Totenhemas “Hotspur”.

Pirmajā puslaikā Radamels Falkao nerealizēja 11 metru soda sitienu, tomēr pēc pārtraukuma pieredzējušais Džibrils Sisē vadībā izvirzīja “Monaco”. “Hotspur” līderis Harijs Keins četras minūtes vēlāk ar “pendeli” atjaunoja neizšķirtu, taču vēl pēc minūtes “Monaco” guva otros vārtus, šoreiz izceļoties Tomasam Lemāram.

LETA jau ziņoja, ka citā šīs grupas spēlē Latvijas futbolista Aleksandra Cauņas pārstāvētā Maskavas CSKA mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Leverkūzenes “Bayer”.

CSKA cīņas beigu daļā izglābās no zaudējuma, taču šķīrās no izredzēm iekļūt turnīra “play-off” mačos, kamēr “Bayer” pēc “Monaco” uzvaras garantēja sev otro vietu grupā, jo savstarpējās spēlēs viņiem ir labāki rādītāji par “Horspur”, kas pēc iegūtajiem punktiem vēl var panākt Leverkūzenes klubu, bet ne apsteigt.

Kā zināms, Cauņa atlabst no kārtējā savainojuma, tāpēc viņš joprojām šosezon nav spēlējis, kā arī nav bijis pieteikts nevienai cīņai.

Pirms pēdējās kārtas E apakšgrupā “Monaco” futbolistiem ir 11 punkti, bet “Bayern” atpaliek par četriem punktiem. Tikmēr “Hotspur” un CSKA ir attiecīgi četri un trīs punkti, abām pēdējā kārtā cīnoties par vietu Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs.

Sava kluba vēsturi turpina pārrakstīt Anglijas čempione Lesteras “City”, kas G apakšgrupas spēlē mājās ar 2:1 (2:0) uzvarēja Beļģijas klubu “Club Brugge”, savā debijas sezonā iekļūstot izslēgšanas mačos.

“City” izcīnīja ceturto uzvaru piecos mačos un nodrošināja pirmo vietu grupā. Vārtus Anglijas čempioniem guva Šindži Okazaki un Rijads Mahrezs.

Lesteras kluba galvenajam trenerim Klaudio Ranjēri “City” ir piektā komanda, kuru viņš aizvedis līdz Čempionu līgas izslēgšanas spēlēm. Par viņu šajā rādītājā labāks ir tikai Karlo Ančeloti, kura vadībā “play-off” tikušas sešas dažādas komandas.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Dānijas kluba “Kobenhavn” un “Porto” vienības duelis Kopenhāgenā beidzās bez gūtiem vārtiem 0:0 (0:0), abām komandām saglabājot izredzes tikt tālāk, taču krietni labākā situācijā tagad ir “Porto”.

G apakšgrupā pēc piecām kārtām Lesteras “City” kontā ir 13 punkti, astoņus punktus guvusi “Porto”, “Kobenhavn” vienībai ir seši punkti, bet bez punktiem cīnās “Club Brugge”.

Visbeidzot H apakšgrupā aizraujoša cīņa tika aizvadīta Seviljā, kur Itālijas čempione Turīnas “Juventus” mača beigās izrāva uzvaru ar 3:1 (1:1) pār vietējo “Sevilla”, nodrošinot ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

“Sevilla” spēles devītajā minūtē pēc Nikolasa Parehas izvirzījās vadībā, taču 36.minūtē palika mazākumā, jo par otro brīdinājumu no laukuma tika noraidīts Franko Vaskess. “Juventus” metās atspēlēties, izlīdzinājumu panākot vēl līdz pārtraukumam, bet mača beigās Leonardo Bonuči 84.minūtē ar tālu sitienu guva uzvaras vārtus, bet kompensācijas laikā Mario Mandžukičs pārsvaru dubultoja.

Tikmēr Lionas “Olympique” viesos Zagrebā ar 1:0 (0:0) uzvarēja turienes “Dinamo”, saglabājot izredzes tikt izslēgšanas spēlēs. Vienīgos vārtus cīņas 72.minūtē guva Aleksandrs Lakazets.

Pirms pēdējās kārtas H apakšgrupā “Juventus” ir 11 punkti, punkts mazāk ir “Sevilla” rēķinā, kamēr “Olympique” kontā ir septiņi punkti, bet “Dinamo” ir zaudējusi visās piecās spēlēs.

Čempionu līgā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides “Real”, kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību “Atletico”.