19/05/2015 11:47

Pateicoties Tailera Džonsona trim gūtajiem vārtiem, Tampabejas “Lightning” komandai pirmdien izdevās panākt izlīdzinājumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Austrumu konferences finālsērijā.

Aizvadītajā mačā “Lightning” izbraukumā ar rezultātu 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) apspēlēja Ņujorkas “Rangers” komandu, sērijā panākot izlīdzinājumu 1-1.

24 gadus vecais Džonsons sākotnēji divreiz izcēlās sodiem pārbagātā pirmajā trešdaļā, vārtus gūstot gan skaitliskajā vairākumā, gan arī mazākumā, bet vēl vienu vārtu guvumu pievienoja spēles otrajā trešdaļā. Centra uzbrucējs iemeta savas komandas pirmos trīs vārtus un pirms pēdējām 20 minūtēm “Lightning” atradās vadībā ar 3-2.

Turpinājumā divus vārtus guva Alekss Kilorns, bet vēl reizi precīzs bija Stīvens Stemkoss, summā palīdzot viesiem gūt pārliecinošu panākumu ar rezultātu 6:2.

Tikmēr “Lightning” vārtsargs Bens Bišops atvairīja 34 no 36 pretinieku raidījumiem.

Džonsons izslēgšanas turnīrā jau četras reizes izcēlies ar vismaz diviem precīziem metieniem mačā un ir viens no galvenajiem pretendentiem uz līgas vērtīgākā hokejista titulu.

“Pirmajā spēlē mēs tikai piedalījāmies hokeja mačā, bet otrajā spēlē iznācām uzvarēt hokeja maču,” pauda “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers. “Jo nozīmīgāka ir spēle, jo labāk Tailers Džonsons spēlē.”

Kā zināms, sērijas pirmajā mačā “Rangers” savu skatītāju priekšā svinēja panākumu ar rezultātu 2:1. Līdz ar to sērijā līdz četriem panākumiem rezultāts tagad kļuvis neizšķirts 1-1, bet nākamās divas spēles jau risināsies “Lightning” laukumā.

Zīmīgi, ka pirmdien “Rangers” komanda aizvadīja pirmo spēli šīs sezonas izslēgšanas turnīrā, kurā kāda no vienībām uzvar ar vairāk nekā vienu vārtu starpību.

Ar “Lightning” komandu pašlaik trenējas arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš gan šosezon vēl nav bijis pieteikts nevienam NHL mačam.

Tikmēr otrā Stenlija kausa izcīņas pusfināla sērijā jeb Rietumu konferences finālā pašlaik Anaheimas “Ducks” ar rezultātu 1-0 uzvar Čikāgas “Blackhawks”.